Wyginany smartfon od Samsunga zachwyci funkcjonalnością

napisał(a) Przemysław Zdebski - Lipiec 26

Wyginany smartfon od Samsunga zachwyci funkcjonalnością

Podczas gdy wszyscy wyczekują premiery Note 9, postanowiłem omówić kwestię najbardziej zagadkowego telefonu ostatnich lat. Mowa tutaj o Galaxy X (albo jakkolwiek inaczej będzie się nazywał ten wyginany cudak). Samsung udostępnił za pośrednictwem portalu LetsGoDigital zbiór patentów, a także sugerowany dizajn wyginanego smartfona.


Według zapewnień Koreańczyków już w przyszłym roku zobaczymy pierwszy składany smartfon, który zostanie zaprezentowany szerszej publiczności, a nie tak jak w tym roku na targach CES — jedynie dla wybranych inwestorów i ludzi z branży. Samsung ponadto przyznał, że w tym roku skupia całą uwagę na swój wyginany smartfon, tak aby na początku przyszłego roku był w pełni dopracowany i funkcjonalny.

wyginany

Ponadto „składane urządzenie elektroniczne” – tak tytułuje je Samsung, nie będzie do końca składane, tak jak się wszystkim wydaje. Telefon będzie można złożyć jedynie w pewnym aspekcie, pozostawiając w miejscu zgięcia charakterystyczny garb. Coś jak podczas składania kartki papieru, ale bez dociskania brzegów, tak aby nie pozostawić żadnego śladu po rozłożeniu.

wyginany

Z opisu patentu dowiadujemy się również, że smartfon oprócz standardowego panelu głównego, będzie miał jeszcze jeden wyświetlacz z tyłu urządzenia. Coś na wzór paska powiadomień i najważniejszych informacji znany z LG V10 czy V20.

Tylko dlaczego znajduję się on z tyłu urządzenia?

Ano dlatego, że po złożeniu telefonu nie będzie potrzeby jego rozkładania, by podejrzeć najważniejsze informacje, jak godzinę, datę czy powiadomienia z serwisów społecznościowych. Taki zabieg na pewno przyczyni się zasadniczego wzrostu czasu pracy na baterii. Dodatkowy panel ma się automatycznie rozkładać, kiedy telefon jest złożony i składać, kiedy telefon jest rozłożony. Wszystko po to, aby wszyscy ciekawscy nie mogli dojrzeć powiadomień czy innych wiadomości, podczas tradycyjnego użytkownika.

wyginany

Czy naprawdę możemy się spodziewać wyginanego smartfona na początku przyszłego roku? Biorąc pod uwagę fakt, że w tym roku Samsung nie zaskoczył podczas premiery Galaxy S9 oraz że nie zanosi się na fajerwerki podczas nadchodzącej premiery Note 9, uważam, że Samsung jak najbardziej planuje coś wielkiego w przyszłym roku. Zwłaszcza że będzie to jubileuszowy — 10 rok dla serii Galaxy. Jeśli plany Samsung faktycznie okażą się prawdą i ich składane urządzenie się przyjmie, to będą jakieś 2 lata przed Apple’em oraz całej reszty konkurencji. Jedynie, kto może w przyszłym roku również namieszać w segmencie składanych smartfonów to Huawei.

Źródło: 12

Top