Jak włączyć Dolby Atmos w Galaxy S9

napisał(a) Przemysław Zdebski - Marzec 26

Jak włączyć Dolby Atmos w Galaxy S9

Po wielu latach w końcu dostaliśmy stereofoniczne głośniki we flagowym smartfonie Samsunga. Mało tego, nowy Galaxy S9 posiada również wsparcie dla technologii Dolby Atmos, która znacząco poprawia jakość odtwarzanego dźwięku. Jednak jak się okazuje, funkcja ta domyślnie jest wyłączona! Koniecznie zobaczcie jak z waszego Galaxy S9 zrobić audiofilską bestię.


Jeśli zakupiłeś Galaxy S9 z myślą o walorach muzycznych tego telefonu, to podjąłeś bardzo dobrą decyzję. W zestawie dostajemy przyzwoite pchełki AKG oraz stereofoniczne głośniki, a wszystko to okraszone jest wsparciem dla Dolby Atmos…, które nie wiedzieć czemu Samsung zdecydował się domyślnie wyłączyć.

Co daje nowa technologia firmy Dolby?

Wsparcie tej technologi docenią głównie fani kina, ponieważ to z myślą o nich ta technologia powstała. Do czasu wprowadzania Dolby Atmos dźwięk przestrzenny rozchodził się od przodu do tyłu. Dolby Atmos daje nam możliwość usłyszenia to, co dzieje się nad nami oraz pod nami, co jest dużym rozwinięciem szeroko pojętnego dźwięku przestrzennego.

A co z audiofilami?

Tutaj sprawa ma się zgoła inaczej, ponieważ muzyka jest głównie nagrywana w systemie stereo (dwukanałowym). Przestrzenność jest budowana w linii od lewej do prawej lub na odwrót.

Można by zatem pomyśleć, że podczas słuchania muzyki Dolby Atmos staje się bezużyteczne. Nic bardziej mylnego. Samsung zadbał i o tę kwestię dodając trzy różne ustawienia dla tej technologii. Opcje obejmuję tryb filmu, muzyki oraz głosu. W zależności od rodzaju oglądanych lub słuchanych multimediów S9 dostroi odpowiednie ustawienie.

Aby włączyć Dolby Atmos na waszym urzadzeniu, musicie udać się do ustawień, następnie wybrać dźwięki i wibracje. Dalej jakość dźwięku i efekty i w końcu waszym oczom ukaże się bohater dzisiejszego wpisu — Dolby AtmosTapnij suwak, aby go włączyć i wybierz interesujący Ciebie tryb. Zachęcam ustawić tutaj tryb automatyczny, wówczas telefon sam rozpna rodzaj multimediów.

Sekwencja wygląda następująco:

Ustawienia → Dźwięki i Wibracje → Jakość dźwięku i efekty → Dolby Atmos → przesuń suwak by aktytować oraz wybierz tryb.

Poniżej znajdziecie się zrzuty ekranu, jak postępować krok po kroku.

Dolby AtmosDolby AtmosDolby AtmosDolby Atmos

Opcję można również uaktywnić poprzez panel powiadomień.

1. Otwórz panel powiadomień, przeciągając pasek stanu w dół.

Dolby Atmos

2. Przewiń panel powiadomień od prawej do lewej

3. Stuknij ikonę Dolby Atmos

Dolby Atmos

I voilà, teraz możecie cieszyć się zupełnie nowym dźwiękiem w waszym Galaxy S9. Upewnijcie się tylko, że wybraliście odpowiedni tryb lub po prostu zaznaczcie automatyczne wykrywanie.

Dajcie znać w komentarzach czy wam się udało oraz czy waszym zdaniem jakość dźwięku uległa zmianie. A może to kolejny chwyt marketingowy by tylko podnieść wartość telefonu?

Źródło: 1

Top