Składany smartfon naprawdę istnieje!

napisał(a) Paweł Kucięba - Styczeń 18

Składany smartfon naprawdę istnieje!

Absurdem prezentacji nowego przełomowego telefonu Samsunga jest fakt, iż został on zaprezentowany na targach CES w Las Vegas jedynie małej, wyselekcjonowanej ilości osób, a właściwie samym VIP’om. Zwiastować może to przede wszystkim ekskluzywny i drogocenny charakter telefonu, który wyposażony będzie w składany ekran. Nas cieszy fakt, że prezentacja taka już się odbyła, a smartfon naprawdę istnieje.

Nowatorski pomysł Samsunga polega na możliwości złożenia telefonu na pół. Dzięki temu sprzęt zmniejszy się w sam raz, by zmieścić się w kieszeni. Oczywiście dzisiejsze smartfony również nie mają z tym problemu, tutaj natomiast chodzi niemal o podwojenie powierzchni ekranu smartfona, który po złożeniu staje się na tyle kompaktowy, że z powodzeniem zmieścimy go w kieszeni czy podręcznej damskiej torebce. Przypomnę tylko, że po rozłożeniu sprzęt ma wyróżniać się niemal tabletowym ekranem

Według doniesień napływających z targów CES – urządzenie ma mieć ekran OLED 7,3 cala, 0,1 mm krzywizny wewnętrznej i 0,5 mm krzywizny zewnętrznej. Sprzęt ma wytrzymać około 200 tys. zwinięć i rozwinięć ekranu. Według przecieków urządzenie ma być tak cienkie, że będzie sprawiać wrażenie składania kartki papieru – do tego według osób zainteresowanych najczęściej odnosił się Samsung w swojej ekskluzywnej prezentacji. Koreański producent jest w tym momencie liderem na rynku ekranów OLED – nie dziwi zatem fakt, że stara się on wprowadzać coraz to nowsze rozwiązania technologiczne. Nawet największy konkurent Samsunga – firma Apple wybrała koreańskiego producenta na dostawcę ekranów do swojego najnowszego flagowca – Iphone X.

Samsung-Foldable-Smartphone

Przed nami era ekranów nie tylko zakrzywionych, ale przede wszystkim składanych i zwijanych. W Los Angeles firmy takie jak ZTE czy LG również zaprezentowały swoje rozwiązania. ZTE pokazało składany smartfon ZTE Axon M, zaś LG zaprezentowało telewizor, który można zwinąć jak arkusz papieru – to dopiero gadżet, pełniący również funkcję wystroju wnętrza!

Osobiście z niecierpliwością czekam na nowy projekt smartfona opracowany przez Samsunga. Czegoś takiego jeszcze nie było, a na rynku nowych technologii chodzi dokładnie o to, aby zaskakiwać i stale być krok do przodu względem swojej konkurencji. Samsungowi naprawdę się to udaje!

Źródło: 1

Top