Samsung kolejny raz wyśmiewa Apple’a!

napisał(a) Przemysław Zdebski - Maj 22

Samsung kolejny raz wyśmiewa Apple’a!

Samsung pochwalił się kolejnym spotem reklamowym swojego najnowszego smartfona Galaxy S9. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że Koreańczycy znowu próbują wyśmiać produkty Apple’a. Co tym razem przygotowali marketingowi mistrze trollingu?’


To nie pierwszy raz, kiedy Samsung dogryza Apple’owi w swoich reklamach. Nowy spot opowiada znaną już historię z wielu reklam Samsunga: użytkownik iPhone‚a stopniowo staje się coraz bardziej sfrustrowany działaniem jego telefonu. Natomiast ludzie w jego otoczeniu korzystający z produktów Samsunga tryskają radością i energią. Finału tej przaśnej „opowieści” nie zdradzę, ale zapewne domyślacie się, co zrobił użytkownik iPhone‚a. Zresztą obejrzycie sami.

 

Historia pokazana w nowej reklamie Samsunga wydaje się kontynuacją tej sprzed roku. Uwagę przede wszystkim zawraca ten sam podkład muzyczny w tle. No i oczywiście sam charakter reklamy. Apple dał Koreańczykom spory powód do drwin, a mianowicie aferę dotyczącą celowemu zwalnianiu iPhone‚ów wyposażonych w starą baterię. Minutowy spot dobitnie pokazuje jakie tortury przechodzi przez to użytkownik iPhone‚a.

Pojedynek Dawida z Goliatem!

Wszystko byłoby w porządku. Ot, kolejna reklama, w której Samsunga śmieje się z Apple i ich klientów. Jednak kiedy się zorientujesz, że Samsunga porównuje tutaj prawie 4-letni telefon z ich najnowszym flagowcem, to wówczas reklama staje się absurdalna. I kiedy już myślisz sobie, że Koreańczycy nie mogliby już nic głupszego wymyślić, nagle pojawia się On — serwisant sprzętu Apple’a. Pomijam fakt, że został pokazany jako znudzony życiem 20-latek. Jego rada, to uwaga… wymienić telefon na nowy.

Pod tym spotem pospały się negatywna komentarz. Typu „Samsungowi udało się w końcu wyprodukować lepszy telefon od iPhone 6!” czy „Samsung boi się porównywać Galaxy S9 z iPhone X” i inne tego typu kąśliwe uwagi.

Samsung w pewnym aspekcie tego spotu ma rację. Celowe spowalnianie telefonów, zasłaniając się starą baterią, nie jest fair w stosunku do klientów. Większość osób w takiej sytuacji zapewne wymieni na nowy model, a taki jest zamysł każdego producenta. Jednak skoro to bateria jest problemem, czy nie wystarczyłaby tylko jej wymiana?

reklama

Jedyne co z tej reklamy wpisuje się w humor znany z wcześniejszych spotów, to fryzura faceta i jego dziecka, która przypomina wcięcie w iPhone X. Za takie żarty właśnie cenie Samsunga! J Jednak to porównanie do iPhone 6… katastrofa. Dajcie znać w komentarzach, jak wam podoba się nowa reklama Samsunga.

Źródło: 12

Top