DJ Koh o zmianach w polityce Samsunga

napisał(a) Przemysław Zdebski - Marzec 05

DJ Koh o zmianach w polityce Samsunga

Samsung, mając premierę swoich najnowszych flagowców za sobą, może zająć się swoimi dalszymi planami na ten rok. Niedawno obyło się spotkanie prasowe w Korei z szefem działu mobilnego Samsunga — DJ Koh’em. Koh podczas konferencji poinformował o istotnych zmianach, które czekają firmę.


Dziennikarze wytykali firmie Samsung pewnego rodzaju spóźnialstwo w dziedzinie innowacyjności sprzętowych. I mieli rację, bo przecież wszyscy pamiętamy przechwałki Samsunga na temat czytnika linii papilarnych wbudowanego w ekran. Słyszeliśmy, że technologia jest już praktycznie na etapie ukończenia i zostały tylko testy bezpieczeństwa. Miesiące mijały, premiera Galaxy S9 za nami, a my nadal nie widzieliśmy gotowego układu skanującego. Mało tego, na targach CES 2018 firma Vivo, która notabene jako pierwsza na świecie zaprezentowała telefon z ukończonym skanerem wbudowanym w ekran. Tym samym wyprzedając Samsunga.

DJ Koh

To samo tyczy się urządzenia ze składanym, elastycznym wyświetlaczem, znanego bardziej jako Galaxy X. Składane wyświetlacze są coraz to częściej widziane u innych producentów. Ostatnio Apple złożył patent o składany smartfon, niedawno w sieci pojawiał się informacja, że również LG pracuje nad swoją wersją wyginalnego telefonu, a także firma ZTE. Zatem czy znowu kolejny producent wyprzedzi Samsunga w zaprezentowaniu, tym razem składanego smartfona? Trudno powiedzieć, Samsung już od 7 lat pracuję nad tą technologią, a dodatkowo Galaxy X został pokazany podczas targów CES 2018, ale niestety dla wąskiego grona osób. Zatem znowu nie wiadomo, co tak naprawdę kryję składany smartfon Samsunga. Jedno jest pewne — on istnieje.

Koh w odpowiedzi na te zarzuty odpowiedział w ten sposób.

„[…] mieliśmy obsesję na punkcie bycia pierwszym na świecie w każdej dziedzinie, zamiast myśleć o tym, jak te innowacje będą wpływać na konsumentów. Bycie pierwszym nie jest już dziś ważne, a nasza nowa strategia polega na zaprezentowaniu czegoś, co sprawi, że konsumenci będą w pełni zadowoleni”

Nowa polityka Samsunga!

DJ Koh jednoznacznie stwierdza, że polityka firmy uległa kluczowej zmianie. Samsung stawia teraz na dokładniejsze testy oraz badania technologiczne, aby finalny produkt w 100% spełniał wymagania klientów. Jest to w pełni zrozumiałe, ponieważ branża mobilna osiągnęła pewnego rodzaju plateau. Obecnie mamy potężne procesory, pojemne baterie i niesamowite aparaty w naszych telefonach. Parę lat temu chodziło głównie o to, żeby jak najszybciej wejść na rynek z jak najszybszym sprzętem. Teraz podzespoły oferowane przez różnych producentów prezentują podobną wydajność. Postęp technologiczny z roku na rok coraz bardziej zwalnia, czego dowodem jest pierwszy od kilku lat spadek sprzedaży smartfonów. Firma Gartner zanotowała spadek 5.8% mniej sprzedanych smartfonów w 4 kwartale ubiegłego roku niż w analogicznym kwartale 2016 roku. Samrtfony nie oferują już takich przeskoków wydajności jak dawnej, zatem ludzie rzadziej je wymieniają.

Źródło: 1

Top