Zmiana na gorsze – Samsung Cloud

napisał(a) Paweł Kucięba - Styczeń 24

Zmiana na gorsze – Samsung Cloud

Wielkimi krokami zbliża się najnowsza aktualizacja aplikacji Samsung Cloud. Niestety jak sami za chwilę się przekonacie – zmiana ta wcale nie zwiększa funkcjonalności, a wręcz w pewien sposób ogranicza aplikację. Czy takie aktualizacje są nam potrzebne? Co właściwie one wnoszą i czym są uzasadnione? Zerknijcie niżej – poznacie tam oficjalne stanowisko koreańskiego producenta.

Samsung Cloud jest usługą Koreańczyków, która pozwala na tworzenie kopii zapasowych z aplikacji na smartfonach i przechowywanie ich jak sama nazwa wskazuje – w chmurze. Aplikacje takie należą do jednych z najbardziej potrzebnych w dzisiejszych czasach. Zazwyczaj są one aktualizowane i ulepszane. Koreański gigant postanowił aplikację niestety pogorszyć. Zniknie z niej ciekawa funkcja, do której do tej pory mieliśmy dostęp W swoim oficjalnym kanale, firma poinformowała, że od 6 lutego nie zamierza umożliwiać przechowywania backupów z aplikacji firm trzecich.

Najważniejsze funkcje chmury oczywiście pozostaną – będziemy mogli korzystać z możliwości przechowywania notatek, kontaktów, zdjęć czy innych danych akceptowalnych przez Samsunga.

Czy zatem warto w ogóle interesować się oficjalną chmurą koreańskiego producenta? Sądzę, że tak. Tutaj istotną kwestią jest dedykowana dla nas pojemność – w przypadku Samsung Cloud za darmo otrzymujemy 15 GB danych w chmurze, a za 0,99 dolara – 50 GB. Co jest ofertą naprawdę opłacalną i niemal nieodczuwalną finansowo w codziennym życiu.

Oficjalne stanowisko producenta niestety jest bezlitosne. Samsung zamierza po 6 lutym zacząć kasować backupy utworzone z innych aplikacji. Oczywiście użytkownicy zostali o tym poinformowani, niemniej jednak każdy z nich będzie musiał przenieść i zabezpieczyć swoje dane w innym miejscu.

03_rsi_cmt_backup

 

Aktualnie Samsung nie ma w planach żadnej alternatywnej opcji, która miałaby zezwolić na przechowywanie plików od innych producentów. Trzeba zatem rozejrzeć się za aplikacją lub serwerem indywidualnie i dobrać ofertę, która dla nas będzie najbardziej odpowiednia.

Warto wspomnieć, że problem nie dotyczy każdego użytkownika smartfonów Samsunga. Chmura Samsunga dostępna jest bowiem dla flagowych urządzeń takich jak Galaxy S8 czy S8+, a także wcześniejszych modeli – Galaxy S7 i S7 Edge.

Życzę w takim razie powodzenia i z nadzieją czekam na inną, oficjalną alternatywę Samsunga bowiem dla wielu uzytkowników Cloud może stać się bezużyteczny co przyniesie aplikacji nagły spadek popularności gdyż każdy będzie wolał skorzystać z alternatywy konkurencji, która z powodzeniem przepuści wszystkie pliki bez zbędnego kategoryzowania ich względem producentów. Taka zmiana niestety wydaje się konieczna…

Źródło: 1

Top