Wyższa średnia cena sprzedaży smartfonów Samsunga

napisał(a) Przemysław Zdebski - Sierpień 11

Wyższa średnia cena sprzedaży smartfonów Samsunga

To, że Samsung jest światowym liderem w dziedzinie produkcji smartfonów, nie trzeba nikomu mówić. Ich urządzenia zasilają każdy dostępny rynek, a ostatnie sukcesy na polu finansowym tylko utwierdzają w przekonaniu, że Koreańczycy mają smykałkę do interesów. Nie dziwi zatem fakt, że średnia cena sprzedaży telefonu poszybowała w górę!


W portfolio Samsunga znajdziemy zarówno telefony z niskiej, jak i wysokiej półki, za które przyjdzie nam zapłacić nieco ponad 3000 zł. Mimo że firma figuruje na wykresach jako największa marka smartfonów na świecie, to po względem udziałów w rynku Apple ma dużo większe znaczenie w kontekście średniej ceny sprzedaży. Dzieje się tak z prostej przyczyny. Firma z Cupertino ma w swojej ofercie jedynie telefony premium, których ceny w momencie premiery są astronomiczne i długo utrzymują swoją wartość. W tym roku cała sytuacja uległa gwałtownej zmianie, a to za sprawą premiery ósmej już odsłony popularnej serii Galaxy S.

średnia cena sprzedaży

Według raportu opublikowanego przez firmę badawczą Strategy Analytics, średnia cena sprzedaży smartfonów Samsunga wzrosła do 235 $ w drugim kwartale 2017 roku. Dla porównania, średnia cena telefonu Samsunga w drugim kwartale 2016 roku wynosiła od 227$ do 232$. Nie mniej jednak firma przechodziła wtedy przez duży kryzys finansowy związany z zawieszeniem produkcji wadliwych Galaxy Note 7, a także wycofaniu z rynku wszystkich pozostałych modeli.
średnia cena sprzedaży
Źródłem takiego stanu rzeczy jest niewątpliwie, ogromny sukces i początkowo, dosyć wysoka cena smartfonów Galaxy S8 i S8+. Firma sprzedała w drugim kwartale 2017 roku ponad 93 miliony urządzeń mobilnych, z których 19.2 miliona to jednostki Galaxy S8. Dzięki imponującej sprzedaży modeli z najwyższego segmentu, przedsiębiorstwo odnotowało rekordowe zyski, przeganiając tym samym Apple, którego średnia cena sprzedaży drastycznie spadła przez wprowadzenie na rynek iPhone 5SE oraz kiepskiej sprzedaży iPhone’ów 7, co wymusiło obniżkę cen.

średnia cena sprzedaży

Mimo tak ogromnego sukcesu komercyjnego nowych flagowców, Samsung wciąż nie osiągnął rekordowego wyniku 289 $, w momencie wejścia na rynek Galaxy S4. Aby średnia cena sprzedaży ugruntowała się na wyższym poziomie, Samsung musiałby zrezygnować z tańszych modeli i skupić się jedynie na segmencie premium, co nie byłoby do końca mądrym posunięciem, ponieważ lwią część zysków Samsunga stanowią produkty ze średniej półki jakościowej.

Źródło: 1

Top