Wyświetlacz 7,3 cala w nowym Galaxy X

napisał(a) Paweł Kucięba - Styczeń 11

Wyświetlacz 7,3 cala w nowym Galaxy X

Samsung Galaxy X jest obiektem przecieków od dobrych kilku lat. Nic w tym dziwnego, ponieważ rewolucyjny telefon z niespotykanie dużym ekranem przygotowywany jest przez Samsunga już od dłuższego czasu. Dzięki najnowszym informacjom znalezionym w koreańskim serwisie ET News dowiedzieć możemy się, że smartfon i jego zjawiskowy wyświetlacz swą premierę będą miały prawdopodobnie jeszcze w tym roku!

Czym właściwie wyróżniać będzie się najnowszy Samsung Galaxy X? Rysunki techniczne znajdujące się na portalach branżowych pokazują niespotykane do tej pory rozwiązanie stosowane w smartfonach. Telefon oznaczony jako Galaxy X zostanie wyposażony w „zawias” w środkowej części konstrukcji. Niech nie zmyli was fakt składanego telefonu – nie będzie on bowiem wyposażony w klapkę – bowiem całą jego powierzchnię zajmie wyświetlacz o przekątnej 7,3 cala, który również składać będzie się z urządzeniem – czegoś takiego jeszcze nie było, a elastyczny ekran jest tutaj całkowitą nowością.

Nowatorski pomysł polega na możliwości złożenia telefonu na pół. Dzięki temu sprzęt zmniejszy się w sam raz, by zmieścić się w kieszeni. Oczywiście dzisiejsze smartfony również nie mają z tym problemu, tutaj natomiast chodzi niemal o podwojenie powierzchni ekranu smartfona, który po złożeniu staje się na tyle kompaktowy, że z powodzeniem zmieścimy go w kieszeni czy podręcznej damskiej torebce.

Składany smartfon Koreańczyków otrzyma wyświetlacz OLED, który ma pochodzić z fabryk Samsung Display. Obecnie odbywają się targi CES 2018 w Las Vegas. ET News podaje informacje o domniemanej prezentacji nowego urządzenia jedynie dla wybranych gości właśnie podczas trwania targów.

Samsung-Galaxy-X-Concept

Nie sposób niestety znaleźć specyfikacji opisywanego telefonu. Podejrzewać jedynie można, że telefon, który ma mieć przełomową budowę, będzie mieć również przełomowe wyposażenie, które pozwoli na biznesowe jak i rozrywkowe korzystanie z urządzenia. Już teraz stwierdzić można, że cena zapewne również nie będzie należeć do “standardów”. Cena telefonu prawdopodobnie będzie bardzo wysoka. To może oznaczać, że na jego zakup będą mogli pozwolić sobie nieliczni. Zapewne stąd pojawił się pomysł prezentacji urządzenia jedynie wybranej grupie osób, która faktycznie będzie zainteresowana rychłym zakupem nowego Galaxy X.

Osobiście z niecierpliwością czekam na nowy projekt smartfona opracowany przez Samsunga. Czegoś takiego jeszcze nie było, a na rynku nowych technologii chodzi dokładnie o to, aby zaskakiwać i stale być krok do przodu względem swojej konkurencji. Samsungowi naprawdę się to udaje!

Źródło: 1

Top