Wsparcie Dolby Atmos w Galaxy S8

napisał(a) Przemysław Zdebski - Styczeń 08

Wsparcie Dolby Atmos w Galaxy S8

Beta testy Androida 8 na Galaxy S8 oraz S8+ powoli dobiegają końca (oficjalnie 15 stycznia mają się zakończyć), z tego też powodu wielu posiadaczy ubiegło, już rocznych flagowców Samsunga zaciera ręce.

Jeszcze przed samą premierą w sieci pojawiła się kolejna aktualizacja wersji beta, która wprowadza istotną zmianę w naszej „galaktyce”. Użytkownicy Reddita odkryli w ustawieniach Galaxy S8 w wersji US (czyli wersja z układem Qualcomma na pokładzie) opcję przełączenia dźwięku w tryb Dolby Atmos!

Dla niewtajemniczonych,  Dolby Atmos to zaawansowane oprogramowanie audio, które pozwala na precyzyjniejsze zarządzanie equalizerem, co przekłada się na lepsze wrażenie audiowizualne oraz pozwala na wirtualizację systemu surround, kiedy mamy założone słuchawki. Opcja ta szczególnie przydatna w momencie oglądania filmów wprost z ekranu naszego telefonu.

Pewien użytkownik Reddita podzielił się również zrzutami ekranu i jak łatwo zauważyć mamy cztery tryby do wyboru:

– Auto

– Film

– Muzyka

– Głos

Dolby Atmos

Każda z opcji gwarantuje zupełnie inne doznania słuchowe i została przeznaczona dla różnych czynności. Jednakże nie wszystko jest takie kolorowe, na jakie wygląda. Z uwagi na fakt, że jest to na razie oprogramowanie w wersji beta, posiada ono mnóstwo błędów. Ten sam użytkownik narzeka, że przełączanie się między wspomnianymi wyżej trybami, nie ma jakiegoś większego wpływu na dźwięk. Na domiar złego, funkcja Dolby Atmos nie może zostać wyłączona po jej włączeniu.

Z pozytywów użytkownicy nowej wersji beta Androida Oreo twierdzą zgodnie, że jakość dźwięku znacząco poprawiła się względem tego, co było przedtem. Takie noworoczne prezenty to my lubimy!

Czy obsługa Dolby Atmos pojawi się na wszystkich modelach Galaxy S8 oraz S8+?

Istnieje duże prawdopodobieństwo, że wersja z Exynosem również dostanie pewne poprawki dotyczące jakości dźwięku, ale czy będzie to właśnie znakomite oprogramowanie od Dolby? Tego nie wiadomo.

Jeśli macie amerykańską wersję Galaxy S8 lub S8+, to poniżej znajdziecie plik OTA do pobrania, który należy wrzucić na wasz telefon i zainstalować przy pomocy recovery lub poprzez ADB Sideload. Jednak pamiętajcie, że ta wersja wciąż nie jest całkowicie stabilna i jest przeznaczona dla ludzi, którzy nie boją się małego sideloadingu. Dla nas wszystkich pozostaje cierpliwie czekać na oficjalną premierę Androida 8, która, nawiasem mówiąc, jest już za rogiem.

Link do pobrania: Link

Źródło: 1

Top