Składany Smartfon Samsunga potwierdzony na ten rok!

napisał(a) Paweł Kucięba - Luty 08

Składany Smartfon Samsunga potwierdzony na ten rok!

Informacje na temat opatentowanego przez Samsunga – składanego Smartfona docierają od nas już od naprawdę długiego czasu. Wygląda na to, że spekulacje i pogłoski mają teraz przeistoczyć się w czysty fakt bowiem – składany Galaxy X nadchodzi. To świetna informacja, mimo tego, że telefon prawdopodobnie będzie absurdalnie drogi, z pewnością znajdzie swoich entuzjastów.

Grupka szczęśliwców mogła już zobaczyć i „dotknąć” najnowsze dziecko od Samsunga. Absurdem prezentacji nowego przełomowego telefonu Samsunga był fakt, iż został on zaprezentowany na targach CES w Las Vegas jedynie małej, wyselekcjonowanej ilości osób, a właściwie samym VIP’om. Wszystko to oczywiście za sprawą ekskluzywnego i drogocennego charakteru urządzenia, które będzie pierwszym smartfonem, którego ekran będzie w połowie składany.

Na portalach branżowych wyczytać możemy, że w trakcie spotkania z inwestorami, gdzie Samsung chwalił się rekordowymi wpływami za czwarty kwartał zeszłego roku, firma potwierdziła także, że w „w 2018 roku wyróżni się na rynku poprzez opracowanie nowatorskich produktów, takich jak składane smartfony OLED”. To w jasny sposób mówi nam o tym, że pierwsze osoby użytkować mogą nowego Samsunga już w tym roku!

Nowatorski pomysł Samsunga polega na możliwości złożenia telefonu na pół. Dzięki temu sprzęt zmniejszy się w sam raz, by zmieścić się w kieszeni. Oczywiście dzisiejsze smartfony również nie mają z tym problemu, tutaj natomiast chodzi niemal o podwojenie powierzchni ekranu smartfona, który po złożeniu staje się na tyle kompaktowy, że z powodzeniem zmieścimy go w kieszeni czy podręcznej damskiej torebce. Przypomnę tylko, że po rozłożeniu sprzęt ma wyróżniać się niemal tabletowym ekranem.

Urządzenie obecnie znane jest jako Galaxy X i z ostatnich przecieków wynika, że ma to być hybryda smartfona i tabletu, gdzie po rozłożeniu otrzymujemy urządzenie o przekątnej 7,3 cala, 0,1 mm krzywizny wewnętrznej i 0,5 mm krzywizny zewnętrznej. Sprzęt ma wytrzymać około 200 tys. zwinięć i rozwinięć ekranu. Według przecieków urządzenie ma być tak cienkie, że będzie sprawiać wrażenie składania kartki papieru.

Sprzęt ten wzbudza ogromne zainteresowanie nie tylko śród entuzjastów marki. Najbardziej ciekawi mnie moment zgięcia ekranu i tego, czy na wyświetlaczu będą pojawiały się jakieś przepalenia bądź martwe piksele. Na to musimy jeszcze trochę poczekać, ale gdy tylko składany Galaxy X wejdzie na polski rynek – z pewnością opiszemy go szerzej!

Źródło: 1

Top