Samsung VR w Multikinie!

napisał(a) Paweł Kucięba - Sierpień 08

Samsung VR w Multikinie!

Od 4 sierpnia w Warszawskim Multikinie mieszczącym się w centrum handlowym Złote Tarasy możemy przeżyć niezapomnianą, wirtualną przygodę, a wszystko to za sprawą najnowszych rozwiązań firmy Samsung czyli technologii Virtual Reality!

Jest to pierwsze takie kino w naszym kraju i póki co jedyne, w którym naprawdę możemy zatopić się w wirtualnej rzeczywistości. Kino, o którym mowa znajduje się w doskonale wszystkim znanym Multikinie mieszczącym się na II piętrze centrum handlowego Złote Tarasy w Warszawie.

Najbardziej imponujące w całej informacji o powstaniu wirtualnego kina jest to z jakich elementów się ono składa. Zastaniemy tam najnowszy sprzęt niespotykany nigdzie indziej, a mianowicie: 25 obrotowych foteli z technologią Samsung Gear VR, smartfony Samsung Galaxy S8 oraz słuchawki AKG. Wysoka rozdzielczość wyświetlanego obrazu (2960 x 1440 pikseli), dosłownie przenosi widza w centrum akcji. Od teraz każdy z Was będzie mógł poczuć się jak Hollywoodzki gwiazdor wcielający się w filmową postać, czy też jak wyimaginowana istota, o której nawet nam się nie śniło. Obraz oczywiście zmienia się w zależności od położenia wirtualnych gogli, co za tym idzie oczywiście od położenia naszej głowy i jej ruchu. Dzięki temu sami dosłownie „podążamy za akcją” odbywającą się na ekranie.

Jak informuje oficjalny serwis Multikino.pl – filmy, które już od 4 sierpnia można zobaczyć w warszawskim Multikinie VR by Samsung, zostały pogrupowane na 4 kategorie: Podróże, Niesamowite doświadczenia, Dla rodzin, Sztuka. – Dzięki współpracy z firmą Discovery widz bez wychodzenia z kina przenosi się w najdalsze zakątki świata, aby podziwiać piękno tamtejszej przyrody – wyjaśnia Marcin Duda, head of digital sieci Multikino. – Zapraszamy w podróż po m.in.: Japonii, Włoszech, Hawajach czy Arktyce. Ponadto widz ma możliwość wzięcia udziału w historycznym locie statku kosmicznego Sojuz-30, uruchamiając aplikację The Missed Spaceflight (pol. Przegapiony Lot) i przenosząc się na orbitę okołoziemską. Dla dzieci mamy animacje przygotowane przez twórców „Madagaskaru”. W cyklu „Dla rodzin” pokażemy: „Invasion”, „Discovery tigers”, „Elephants on the Brink”. Filmy z kategorii „Sztuka” pozwolą zapoznać się m.in. z twórczością Salvadora Dali („Dreams of Dali”). W ramach „Niesamowitych doświadczeń” wyświetlimy: „Tokyo Light Oddyssey”, „Sonar”, „Longing for Wilderness”.

Ważne dla osób pierwszy raz korzystających z technologii Virtual Reality może być to, że każdy seans poprzedzony jest krótkim instruktażem, który wyczerpująco wprowadza nas w najnowszą technologię i pozwala w pełni z niej korzystać.

gear-vr

Projekcje trwają maksymalnie 20 minut. Widz na miejscu ma możliwość wyboru tematyki oglądanych filmów. Oferta jest szeroka i skierowana do każdej grupy wiekowej – od najmłodszych po osoby starsze. Można także skorzystać z oferty dla całej rodziny. – Zależy nam, żeby VR stał się za naszą sprawą rozrywką rodzinną, a nie czymś znanym bliżej tylko wielbicielom nowych technologii – tłumaczy Marcin Duda.

Bilety są na bieżąco dostępne w kasach Multikina i na oficjalnej stronie Multikino.pl. Trzeba jednak liczyć się z tym, że zainteresowanie jest ogromne mimo cen, które nie są najniższe biorąc pod uwagę jedynie 20 minutową projekcję.

Bilety na seanse Samsung Virtual Reality kosztują: 15 zł (bilet ulgowy) lub 20 zł (bilet normalny) w dzień powszedni i odpowiednio – 19 zł lub 24 zł w weekendy. Firma Multikino wraz z Samsungiem nie zapomnieli oczywiście o promocjach takich jak np. VR Rodzinny Weekend za 19 zł.

Ważne jest również to, że seanse Wirtualne traktowane są jak każdy inny seans. Widać to przede wszystkim dzięki temu, że przed Wirtualną salą powstała strefa barowa gdzie każdy widz będzie mógł zaopatrzyć się w swoją ulubioną przekąskę i napój, aby jeszcze bardziej cieszyć się wrażeniami, które dostarcza nam najnowsza technologia.

To co? Chyba nie należy zbyt długo czekać tylko wsiadać w samochód, pociąg czy też autokar i pędzić do Warszawy w celu zanurzenia się w najnowszej rozrywce oferowanej przez Multikino przy ścisłej współpracy z Samsungiem.

Źródło: 1,2

Top