Samsung na targach CES 2018

napisał(a) Przemysław Zdebski - Styczeń 09

Samsung na targach CES 2018

Pierwszy kwartał roku to najbardziej wyczekiwany moment w przez wszystkich gadżeciarzy. Mnóstwo premier, jeszcze więcej zapowiedzi innowacyjnych rozwiązań i urządzeń oraz szereg pokazów technologicznych, takich jak CES 2018, który na marginesie zbliża się olbrzymimi krokami.


Oficjalna data rozpoczęcia targów CES 2018 to 9 stycznia w Las Vegas w stanie Nevada. Impreza potrwa 4 dni i można śmiało powiedzieć, że wprowadzi nas w 2018 rok, a głównie w to, co czeka nas w nowym roku kalendarzowym od strony technologicznej.

Przyjrzyjmy się zatem, czego możemy się spodziewać od Samsunga i czym w tym roku zaskoczy koreański gigant?
Targi CES, w przeciwieństwie do MWC nie są głównie nastawione na pokazy smartfonów, tym samym nie należy spodziewać się prezentacji Galaxy S9 czy S9+. Samsung najprawdopodobniej będzie czekał z pokazem nowej linii flagowców aż do marca.

CES 2018
Koreańczycy pośpieszyli się z prezentacją Galaxy A8, niemniej, na pewno nie zabraknie tańszego brata S8 na targach w Las Vegas, w końcu jest się czym chwalić! A może była to celowa zagrywka ze strony Samsunga, by uśpić naszą czujność i zaskoczyć zupełnie nową serią telefonów.

CES 2018

Odnośnie nowej serii urządzeń, to wciąż dużą tajemnicą owiany jest elastyczny smartfon Samsunga. To, czego możemy się spodziewać na targach, to nowe informacje dotyczące legendarnego już Galaxy X — składanego smartfona, którego ekran jest w zdolny do wyginania niczym kartka papieru. Warto w tym miejscu napisać, że podczas CES 2013 Samsung zaprezentował po raz pierwszy wyświetlacz, który można było wyginać. Jak łatwo policzyć, od tamtego czasu minęło 5 lat. Taka, okrągła rocznica zasługuje na pewnego rodzaju jubileusz w postaci gotowego urządzenia.

Poza niektórymi możliwymi odłsonami telefonów z serii Galaxy Samsung ma podobno pochwalić się gigantycznym telewizorem na CES. Jak duże ma być to monstrum? Aż 150 cali ostrego jak brzytwa obrazu, który de facto nie będzie typowym telewizorem. Jak donosi portal TweakTown, urządzenie będzie wykonane w technologi MicroLED. Zupełnie nowym typie diod LED, które ulegną jeszcze większej miniaturyzacji.

Oprócz smartfonów możemy też spodziewać się innych również innych koncepcyjnych technologii, do których należy np.: urządzenie medyczne do oddychania o dosyć wymownej nazwie „GoBreath”, para okularów, które pomogą osoba niedowierzającym w lepszym postrzeganiu świata oraz całkiem ciekawy głośnik, który kieruję dźwiękiem w taki sposób, że tylko użytkownik go słyszy, nie przeszkadzając innym.

CES 2018

Samsung kolejny raz pokazuje, że nie jest mu obcy los osób niepełnosprawnych. Brawo!

CES 2018

S-Ray, to głośnik, który szczególnie docenią współlokatorzy muzycznych geeków!

A wy, co najchętniej zobaczylibyście na targach CES 2018? A może jest coś, na co czekacie w 2018 roku najbardziej? Czekam na wasze komentarze!

Źródło: 1, własne

Top