Samsung rozpoczyna produkcję wyświetlaczy do iPhone 8?

napisał(a) Jan Buchta - Czerwiec 07

Samsung rozpoczyna produkcję wyświetlaczy do iPhone 8?

Nowością nie jest sytuacja gdy marki konkurujące ze sobą na sklepowych półkach i walczące o zawartość naszych portfeli, z jednej strony rywalizują jednak z drugiej, współpracują ze sobą. Często podpisując umowy na nie małe kwoty. Co ciekawe wspomniana współpraca konkretnych firm dotyczy budowy typu urządzeń, które obie firmy posiadają w portfolio i które będą ze sobą na rynku zbytu konkurować. 

Jednym z przykładów wspomnianej we wstępie współpracy między największymi producentami elektroniki jest chociażby sprzedaż przez Sony modułów fotograficznych do smartfonów. Spora część urządzeń na rynku z logo różnych firm, kryje w sobie matryce przygotowane przez Sony. Japońska firma czerpie przecież większe zyski ze sprzedaży matryc i innych podzespołów fotograficznych niż z całego działu telefonów komórkowych. Innym przykładem jest sprzedaż procesorów oraz wyświetlaczy przez Samsunga innym producentom smartfonów. Koreański gigant jako największy producent różnego rodzaju ekranów wynegocjował umowę na dostarczenie wyświetlaczy do kolejnej generacji iPhone.

Samsung-Apple-OLED-Deal

Według najnowszych wieści płynących z Korei Południowej, Samsung ma rozpocząć produkcję zamówionych przez Apple komponentów jeszcze w tym miesiącu. Jeśli obecne przecieki okażą się prawdą to iPhone 8 będzie pierwszym smartfonem ekipy z Cupertino wyposażonym w ekran OLED. Oczywiście nie wiadomo jakie konkretnie Apple zamówiło wyświetlacze. W związku z tym nie wiadomo jeszcze również czy w nowym iPhone zobaczymy tylko nowy rodzaj ekranu, czy też po raz pierwszy w smartfonie Apple pojawi się zakrzywiony wyświetlacz. Nowy iPhone zostanie zaprezentowany tradycyjnie już w okolicach września lub października.

Apple miało ponoć zamówić tylko na ten rok 80 milionów sztuk ekranów, a Samsung ma dostarczać ponad 10 milionów sztuk miesięcznie. Liczby robią wrażenie. Mimo iż smartfony Samsunga są głównym konkurentem dla urządzeń Apple to taki kontrakt na wyprodukowanie ekranów do konkurencyjnych smartfonów niezwykle się opłaca, zwłaszcza jeżeli będzie to kontrakt długoterminowy – nie tylko na jedną, najbliższą generację iPhone. Samsung ma dużą szansę na podpisanie umowy odnośnie dostarczenia wyświetlaczy do telefonów z nadgryzionym jabłkiem na obudowie, ponieważ jest liderem produkcji ekranów OLED i jest w stanie wytworzyć ich ogromną ilość w stosunkowo krótkim czasie, a na właśnie tego potrzebuje Apple.

Źródła: 1

Top