Samsung rozpocznie sprzedaż swoich chipsetow

napisał(a) Przemysław Zdebski - Styczeń 29

Samsung rozpocznie sprzedaż swoich chipsetow

Wygląda na to, że Samsunga zaczyna kolejną rynkową ekspansję. Z ostatnich doniesień wynika, że tym razem, południowokoreański gigant chce uzyskać udziały na rynku chipsetów i planuje rozszerzyć produkcję procesorów Exynos. Pytanie, czy Koreańczykom uda się znaleźć potencjalnych klientów wśród innych producentów urządzeń mobilnych?

Aktualnie Samsung zajmuję dopiero czwarte miejsce pod względem udziałów na rynku chipsetów. Liderem w tym zestawieniu jest nie kto inny jak Qualcomm. Na dalszych pozycjach utrzymuje się Apple i MediaTek. Według źródeł prasowych Samsung zamierza zająć się sprzedażą mikroprocesorów dla smartfonów ze średniej półki, próbując tym samym zaburzyć monopol MediaTeka. Jeśli plany biznesowe Samsunga odniosą sukces, to rok 2018 może być niełatwy dla giganta tanich układów scalonych.

chipsetow

Analitycy twierdzą, że Samsung chce rozszerzyć swój udział w rynku półprzewodników, by większa ilość urządzeń pracował po kontrolą ich autorskiego procesora Exynos. Wszystko dlatego, aby w większym stopniu skorzystać ze zbliżającego się wdrożenia sieci 5G 2020 roku. Za sukcesem całej przedsięwzięcia w dużej mierze zależy od tego, jakie dodatkowe usługi Samsung może zaoferować swoim potencjalnym klientom.

chipsetow
Prawdą jest, że firma Meizu korzystała z rozwiązań Samsunga i ich autorskiego procesora Exynos już od kilku lat. Skutkiem tego były niezwykle udane smartfony, ale z racji dosyć, że Meizu jest dosyć egzotyczną marką, nie miały one u nas dużej popularności. Dlatego Samsung planuję rozszerzyć bazę swoich dotychczasowych klientów o nowe obszary, by tym samym zwiększyć terytorium na którym będzie mógł oficjalnie wprowadzić nowy typ sieci.

Czas pokaże, które z firm zdecydują się na kontrakt z Samsungiem. Z racji tego, że Apple i Huawei mają opracowane własne chipsety, można je na starcie wykluczyć. Jednak jest masa firm, które korzystają z rozwiązań innych producentów. Sony, LG, HTC, Nokia, a to tylko te najbardziej popularne.

Źródło: 1

Top