Samsung Pay dla Androida 8.0 Oreo

napisał(a) Paweł Kucięba - Październik 12

Samsung Pay dla Androida 8.0 Oreo

Koreański producent Samsung znany jest z tego, że aktualizacje traktuje naprawdę priorytetowo. Teraz właściwie producent przebił sam siebie ponieważ zaktualizował swój system płatności Samsung Pay do Androida 8.0 Oreo, którego w tym momencie nie dostarcza do żadnego ze swoich urządzeń.

Zabieg aktualizacji aplikacji Samsung Pay może zwiastować rychłe pojawienie się aktualizacji samego systemu. Użytkownicy Najnowszego Samsunga Galaxy S8 i Galaxy S8+ zapewne nie mogą doczekać się aktualizacji do 8.0 Oreo, sądzę, że stanie się to naprawdę niedługo.

Przykrym faktem jest natomiast to, że Samsung Pay jest usługą, która nie jest dostępna w naszym kraju. Niestety póki, co sam Samsung nie wypowiedział się w sprawie rozszerzenie tej usługi na inne kraje, zatem pozostaje jedynie czekać na testy, po których może sami będziemy mogli testować system płatności Samsunga. Prace aktualizacyjne Samsung Pay z pewnością nie pójdą na marne, producent prędzej czy później (mówi się tutaj o przełomie roku) zdecyduje się na zaktualizowanie swoich flagowych urządzeń.

Z oficjalnych źródeł Samsunga wiemy, że obecnie oprogramowanie testowane jest przez pracowników firmy, ale w niedługim czasie powinny zostać uruchomione publiczne beta testy systemu. Wtedy każdy z nas przekona się czy zmiana na będzie tylko ewolucją starego systemu czy też rewolucją zmieniającą niemal wszystko.

Na portalach branżowych przeczytać możemy, że Samsung zamierza uruchomić zapisy do beta testów nowego systemu już w tym miesiącu, zatem każdy kto będzie chciał bawić się w testowanie Androida 8.0 Oreo powinien zapoznać się z oficjalną stroną producenta i wypełnić należyty formularz.

1472150759246

Oczywiście w pierwszej kolejności do programu pilotażowego dostęp będą mieli użytkownicy telefonów pochodzących z koreańskiej dystrybucji. Niedługo po tym taka możliwość powinna pojawić się także w Europie. Nie wiemy natomiast czy taka możliwość pojawi się w Polsce, w poprzednim roku w beta testach Samsunga Galaxy S7 i Galaxy S7 Edge nie mieliśmy możliwości uczestnictwa w wyżej wymienionym programie pilotażowym. Nie wiadomo, jak sytuacja będzie wyglądała w tym roku. Możliwe jednak, że ponownie w kraju trzeba będzie kombinować i bawić się w nie do końca bezpieczne wgrywanie ROM-ów.

Jak wyżej wspomniałem Samsung jest firmą, dla której aktualizacje są bardzo ważnym aspektem polityki firmy. Niestety nie przekłada się to na ich możliwość instalacji. Samsung bardzo dokładnie sprawdza każdą z aktualizacji, a nad szybkość jej pojawienia przekłada jakość i możliwość cieszenia się zaktualizowanym systemem bez problemów i przysłowiowych bugów.

Pozostaje nam czekać na kolejne kroki Koreańskiego producenta. Miejmy nadzieję, że kolejnym z nich będzie rozszerzenie funkcjonalności urządzeń w naszym kraju!

Źródło: 1,2

Top