Samsung najczęściej kopiowaną marką

napisał(a) Przemysław Zdebski - Styczeń 24

Samsung najczęściej kopiowaną marką

Szybki rozwój branży mobilnej sprawił, że niektórym producentom zaczyna brakować świeżych i oryginalnych rozwiązań. Tym samym rynek smartfonów uległ mocnemu ujednoliceniu.

Ta jednorodność sprawiła, że popularne marki, takie jak Samsung stają się „inspiracją” dla małych firm, które dopiero wchodzą w tę branżę. Ile to już razy flagowy model Samsunga został powielony przez no-name‚ową firmę z Chin? No właśnie, każdy przedstawiciel z linii Galaxy może pochwalić się swoim bliźniaczo podobnym chińskim odpowiednikiem, który można dostać za niewielkie pieniądze.

Nowe dane od Antutu oferują niezwykle interesujące fakty, na temat popularności klonowania poszczególnych smartfonów. Jak się okazało Samsung i jego smartfony bardzo przypadły do gustu wszystkich chińskim producentom, którzy bezczelnie produkują podróbki ich flagowych urządzeń. Według raportu, smartfony Samsunga były najchętniej kopiowaną marką w 2017 roku i stanowiły aż 36,23% wszystkich wyprodukowywanych podróbek. Trudno się dziwić, jeśli jeszcze w tamtym roku przed premierą Galaxy S8 i S8+ w internecie można było kupić bliźniaczo podobny telefon za śmieszne pieniądze. Nie inaczej jest w tym roku. Do premiery S9 i S9+ został niespełna miesiąc, a już po sieci krążą film z urządzeniami, które wyglądają i nazywają się identycznie co jego oryginalne odpowiedniki.

Filmik przedstawiający rzekomego Galaxy S9+.
Według raportu w 2017 r. skontrolowano około 17 424 724 smartfonów, z czego 2,64%, to podróbki. Ze wszystkich fałszywek, 36,23% to urządzenia przypominające sprzęt Samsunga. Drugą pozycję zajął nie kto inny jak Apple ze swoimi iPhone‚ami.

kopiowaną

Zagłębiając się dalej, raport wskazuję, że fałszczerze szczególnie upodobali się model Galaxy S7 Edge. Dalej na niechlubnym podium stoi Galaxy S7S8+ oraz smartfony premrium z klapką-Galaxy W2017W2017.

kopiowaną

Warto dodać, że chiński rynek sam w sobie nie jest zainteresowany telefonami Samsunga, jednakże mniejsi producenci w Chinach wyjątkowo upodobali się właśnie tę markę. Wszystko po to, aby móc zaspokoić popyt tam, gdzie smartfony Samsunga są rozchwytywane i tym samym zarobić większe pieniądze.

Nie będę poruszał kwestii etycznych, bo każdy z nas wie, że podróbki są zmorą naszych czasów, jednak trzeba też brać pod uwagę, że takie klony oryginalnych smartfonów stanowią ogromnie zagrożenie dla bezpieczeństwa i prywatności użytkowników. O wiele rozsądniej jest kupić oryginalne urządzenie, ale ze średniego segmentu, niż wydawać pieniądze na podróbkę telefonu z wyższej półki. Poza podobieństwem do popularnego smartfonu nie oferują one niż poza tym. Mierne podzespoły i praktycznie zerowe wsparcie. Dlatego uważajcie co i gdzie kupujecie, żeby się nie naciąć!

Źródło: 12

Top