Samsung kupuje Kngine: Bixby 2.0 nadciąga

napisał(a) Przemysław Zdebski - Marzec 12

Samsung kupuje Kngine: Bixby 2.0 nadciąga

Samsung planuje poprawić dokładność rozpoznawania mowy w ich autorskim asystencie mowy. Z tego też powodu kupuje kolejny startup, tym razem odpowiedzialny w głównej mierze za rozwijanie sztucznej inteligencji.

Proces dalszego ulepszania Bixby trwa w najlepsze. Samsung zainteresował się rozwiązaniem programistów z Egiptu i ich starupem Kngine. Koreańczycy wykupili wszystkie udziały w firmie z Kraju Faraonów. Zatem na czym polega fenomen Kngine?

Samsung przejmuje Kngine

Kngine rozpoczęła działalność w Egipcie w 2013 roku. Firma podaje na swojej stronie internetowej, że ich autorski silnik sztucznej inteligencji indeksuje całą sieć, dokumenty korporacyjne, książki, najczęściej zadawane pytania, a nawet dzienniki obsługi klienta, aby w ten sposób stworzyć jak najbardziej wiarygodną bazę wiedzy. Firma chwali się, że ich sztuczna inteligencja stara się funkcjonować jak ludzki mózg.

Kngine

System w pełni rozumie pytania. Jednak proces odpowiedzi na nie, jest nieco bardziej skomplikowany niż zwykle przeszukanie swojej bazy danych w poszukiwaniu odpowiedzi. Na początku, po zarejestrowaniu pytania, system tworzy sobie własny spis pytań pomocniczych, które pomogą mu udzielić najbardziej trafnej odpowiedzi. Do tego spisu dochodzą zależności między pytaniem wyjściowym a pomocniczym. Kolejnym krokiem jest przeszukanie swojej bazy wiedzy w celu znalezienia możliwych odpowiedzi.

To wszystko dzieje się jeszcze przed ostateczną odpowiedzią na pytanie, a cały proces jak obiecuje firma, trwa ułamki sekund. Jednak trzeba być świadomym tego, że im pytanie bardziej złożone, czas odpowiedzi może się odpowiednio wydłużyć.  Zatem jak widać, system działa bardzo podobnie do tego, jak my odpowiadamy na pytania. Można to porównać do ludzkich skojarzeń. Kiedy jesteśmy o coś pytani, również potrzebujemy chwili na znalezienie jak najbardziej trafnej odpowiedzi.

Przedstawiciel Samsunga poinformował serwis The Investor, że jednostka firmy Samsung Next inwestowała w projekt Kngine razem z firmą Vodafone Ventures Egypt już w 2014 roku. Teraz gdy system jest już w pełni funkcjonalny, postanowiono odkupić 100-procentowy udział w spółce.

Warto dodać, że to nie pierwsza tego typu transakcja Samsunga na przestrzeni lat. Koreańczycy kupują mniejsze firmy zajmujące się sztuczną inteligencją, by później móc pochwalić się najbardziej zaawansowany inteligentnymi systemami. Do firmy z Egiptu dołączył również Expect Labs oraz Vicarious.

Źródło: 1

Top