Samsung Gear VR – czy to potrzebne ?

napisał(a) Paweł Kucięba - Sierpień 10

Samsung Gear VR – czy to potrzebne ?

Samsung Gear VR drugiej generacji to gogle kompletne, jednak czy przydatne ? Prawda jest taka, że to typowy gadżet, nie jest on przydatny, ani konieczny, ale oczywiście warto posiadać go w celach rozrywkowych bowiem możliwości zabawy są niezliczone.

Slogan reklamowy Samsung Gear VR brzmi – Jesteś gotowy na odkrywanie nowego świata i znalezienie się w samym centrum akcji? Jeśli tak, to potrzebujesz dopracowanych jak nigdy dotąd gogli Gear VR. Nie trzeba się zbytnio domyślać, że gogle raczej nie zrewolucjonizują naszego życia, ale pozwolą nam przeżyć przygody i dosłownie doświadczyć wrażeń, które jeszcze niedawno były niemal nieosiągalne lub dostępne w nielicznych kinach w Polsce.

Gogle Gear VR zapewniają szersze pole widzenia i wyraźniejszy obraz. Przenikanie światła i odbicia zostały ograniczone do minimum. Świadczy to o tym, że nasze wrażenia nie będą zakłócane przez żadne zewnętrzne czynniki.

Najnowszy produkt Samsunga zyskał nowy sposób wygodnego sterowania. Całą dziejącą się na ekranie akcją sterować możemy poprzez dotykowy panel przesuwając po nim palcem lub poprzez sterowanie standardowe czyli za pomocą przycisków. Większy i płaski touchpad poprawia precyzję sterowania. Nowy przycisk główny zabierze nas bezpośrednio do Oculus Home.

Zadajecie sobie pewnie pytanie w jaki sposób gogle VR Samsunga łączą się z telefonem ? Gear VR doskonale współpracują ze smartfonami Galaxy. Gogle są kompatybilne zarówno z USB typu C jak i microUSB. Musimy tylko wpiąć nasz wspaniały smartfon w moduł zamontowany w okularach i… możemy przenieść się dosłownie do wirtualnej rzeczywistości.

pl-gear-vr-r324-sm-r324nzaaxeo-setblack-65399049

Co do kompatybilności, widomość jest już gorsza. Urządzenie obsługuje jedynie urządzenia takie jak: Galaxy S8, Galaxy S8+ Galaxy S7, Galaxy S7 edge, Galaxy  Note5, Galaxy  S6 edge+, Galaxy  S6, Galaxy  S6 edge. Pozostałe telefony ze stajni Samsunga niestety nie będą współpracować z wirtualnymi okularami.

Jak wspomina Samsung – Gogle Gear VR, wspierane przez Oculus, pozwolą nam podróżować przez galaktyki, budować imponujące miasta, walczyć z istotami nie z tej ziemi – i znacznie więcej. Daj porwać się rozrywce, jakiej do tej pory nie znałeś. Wciąż powiększająca się kolekcja nowych wrażeń z Gear VR czeka na Ciebie.

Warto zaznaczyć również, że okulary współpracują z wirtualnym sklepem Oculus Home. Tutaj według Samsunga zaczyna się nasza przygoda z wirtualną rzeczywistością. Możemy przeglądać i ściągać zarówno aplikacje, gry jak i filmy i bawić się nimi na swoim prywatnym urządzeniu.

Lubicie nowości techniczne? Lubicie czasem doznać wrażeń jakich zwykły telewizor czy też smartfon wam nie doświadczy? Jeśli tak – nie czekajcie zatem tylko wydajcie kilka zbędnych stówek, aby stać się posiadaczami Samsung Gear VR i cieszyć się wrażeniami, które zachwycą każdego!

Źródło: 1,2

Top