Samsung Galaxy S9+ z najlepszym aparatem pośród smartfonów

napisał(a) Jan Buchta - Marzec 04

Samsung Galaxy S9+ z najlepszym aparatem pośród smartfonów

Jednym z najważniejszych elementów każdego smarftona z najwyższej półki jest aparat fotograficzny. Przy topowych modelach, wszystkie podzespoły i parametry techniczne, są na możliwie najwyższym poziomie u różnych producentów. W ostatnich latach można zauważyć, że tym czym starają się wyróżnić najlepsi gracze na rynku mobilnym, jest aparat fotograficzny. Od kilku lat zaprzestano jednak wyścigu na megapiksele. Koreański producent dopracował jeszcze bardziej i tak już świetny układ fotograficzny, dzięki czemu Samsung Galaxy S9+ może pochwalić się najlepszym aparatem mobilnym. 

Do pewnego momentu, producenci pakowali w obudowy układy z coraz większą ilością megapikseli. W końcu konsumenci zyskali świadomość, że to nie ich ilość decyduje w największym stopniu o jakości aparatu. Samsung, Apple, Sony czy też Huawei, oraz inne firmy, zaczęły dopracowywać aparaty w smarfonach na różne sposoby. Rozmaite tryby, ustawienia manualne pozwalające kontrolować najróżniejsze parametry zdjęcia, tak jak w prawdziwym aparacie, optyczna stabilizacja obrazu, to tylko niektóre zalety aparatów jakie możemy znaleźć w najnowszych smartfonach.

Odkąd aparat jest jednym z najważniejszych elementów jakim konkurują ze sobą smartfony, tradycją stało się iż nowe urządzania są porównywane i klasyfikowane pod kątem fotograficznych możliwości przez DxOMark. Z rankingiem można się zgadzać lub nie i traktować go mniej lub bardziej poważnie, jednak dla wielu może to być jakiś wyznacznik przy podejmowaniu decyzji o zakupie w sytuacji gdy ktoś waha się pomiędzy dwoma zbliżonymi urządzeniami. DxOMark jest przecież opisywany jako standard branżowy w zakresie pomiarów i oceny jakości obrazu i obiektywu. Ranking ten zyskał właśnie nowego lidera. Jest nim oczywiście Samsung Galaxy S9+. Smartfon zdobył najwyższą oceną w teście kamer mobilnych.

Tym, na co zwrócono szczególną uwagę, to dwie rzeczy jakie posiada Samsung Galaxy S9+. Dual Aperture, oraz Super Speed ​​Dual Pixel Sensor. Pierwsza z wymienionych, to regulowana przysłona. Aparat, zależnie od warunków oświetleniowych w jakich się znajdujemy, potrafi nie tylko za pomocą oprogramowania lecz faktycznie zmienić wartość przysłony. Może to być f/1,5 dzięki któremu nawet w słabym świetle zrobimy dobre zdjęcie. W słoneczny dzień, aby nasze zdjęcie nie zostało prześwietlone i nie miało przepaleń, przysłona może zmienić wartość na f/2.4. Super Speed ​​Dual Pixel Sensor wykorzystuje swoją dedykowaną moc obliczeniową i pamięć, aby połączyć do 12 różnych obrazów w jedno niesamowite, wysokiej jakości zdjęcie. Nie zapomniano także wspomnieć o ulepszonym trybie Super Slo. Trzeba przyznać, że ten prezentuje się bardzo dobrze.

Patrząc na zdjęcia oraz filmy wykonane Samsungiem Galaxy S9+ i mając w pamięci, że są one wykonane smartfonem, to można być pod naprawdę dużym wrażeniem. 

Źródło: 1

Top