Samsung Galaxy S8 Active nie dla Polaków

napisał(a) Paweł Kucięba - Sierpień 09

Samsung Galaxy S8 Active nie dla Polaków

Kolejna przykra niespodzianka ze strony koreańskiej firmy Samsung właśnie nas dotknęła. Z oficjalnych źródeł dowiedzieć możemy się, że Samsung nie planuje wprowadzania na rynek swojego flagowca w pancernej wytrzymałej wersji…

Ogromna szkoda., Telefon ten jest praktycznie można powiedzieć – telefonem kompletnym. Ma wspaniałe, mocne podzespoły zapakowane w niezniszczalną obudowę. Osoby wykonujące ciężkie zawody, uprawiające niebezpieczne sportu lub prowadzące zwyczajnie – ekstremalne życie z pewnością zainteresowałyby się telefonem, którego praktycznie nie można zepsuć. Zainteresować się oczywiście mogą – lecz póki co nic więcej…

Informacja niestety wydaje się potwierdzona bowiem rzecznik prasowy firmy Samsung Polska wydał oficjalne oświadczenie, że wyżej wspomniany model oficjalnie nie będzie dostępny nad Wisłą.

Oferta wszelkich case’ów, pokrowców czy futerałów dla posiadaczy Galaxy S8 i Galaxy S8+ jest ogromna, zatem oczywiście możemy znaleźć odpowiedni dla siebie, nawet pancerny pokrowiec, lecz każdy z nas wie, że akcesoria, niekoniecznie oryginalne bardzo często psują wygląd i wygodę obsługi naszego telefonu. Inaczej ma się sprawa z telefonem projektowanym od podstaw. Jego ergonomia jest na znakomicie wysokim poziomie, a wygląd, choć mniej smukły niż w wersjach standardowych – może podobać się wielu potencjalnym użytkownikom.

Wielu z was pewnie czytało nie raz specyfikację wersji Active, która od dłuższego czasu prezentowana jest na wszelakich portalach branżowych. Przytoczę jednak najważniejsze różnice dwóch smartfonów.

galaxy_s8_active.1502094535

Wersja Active jak widać na pierwszy rzut oka, charakteryzuje się metalową ramką. Największe zmiany zachodzą jednak na tyle najnowszego smartfona. Ma na wyposażeniu wytrzymałe plecki wykonane z poliwęglanu. Co ciekawe, takie zabiegi na pierwszy rzut oka nie sugerują mocnej zmiany w konstrukcji smartfona, ale to tylko złudzenie bowiem ekran przeżyje upadki z wysokości 1,5 m, a sam telefon charakteryzuje się najwyższym możliwym stopniem wodoodporności.

Istotną informacją dla osób przebywających często poza domem w celach zawodowych lub zwyczajnie rekreacyjnych powinno być to, ze względem podstawowego, flagowego S8 powiększono akumulator. Wszystko to udało się dzięki zwiększeniu rozmiarów smartfona szczególnie z tyłu. Zamiast klasycznych 3000 mAh, które znajdziemy w Samsungu Galaxy S8, w S8 Active udało się zmieścić sporo większą wartość wynoszącą 4000 mAh.

Oczywiście to, że pancernego telefony nie znajdziemy na polskich półkach sklepowych nie oznacza, że w żaden sposób nie będziemy go mogli nabyć. Nic nie stoi na przeszkodzie bowiem telefon ten w USA kosztuje w granicach 850 dolarów. Możemy zatem pokusić się na sprowadzenie urządzenia, lecz pamiętać należy, że telefon w żaden sposób nie będzie wspierany w Polsce przez oficjalnego dystrybutora, zatem każda naprawa wykonywana będzie we własnym zakresie.

Drodzy Państwo, pozostaje nam zatem zakup zza wielkiej wody, lub przeglądanie popularnych portali aukcyjnych w naszym kraju i zakup ochronnej obudowy, która rzekomo ochroni nasz kochany telefon przed uszkodzeniami.

Źródło: 1,2

Top