Samsung chwali się swoim nowym Exynosem. Ten procesor powinien znaleźć się we wszystkich Galaxy S7

napisał(a) Jan Buchta - Listopad 21

Samsung chwali się swoim nowym Exynosem. Ten procesor powinien znaleźć się we wszystkich Galaxy S7

Na temat układu jaki będzie napędzał nadchodzącego flagowca Samsunga czyli Galaxy S7 w ostatnim czasie pojawiało się sporo informacji. Wszystko co mogliście do tej pory przeczytać w tej kwestii to jednak nie potwierdzone przez producenta wieści. 

Teorii jest obecnie kilka. Jedne mówią o Snapdragonie 820, inne o Exynosie 8890 jeszcze inne, że Galaxy S7 pojawi się na runku zarówno z jednym jak i drugim procesorem, a to który konkretnie znajdzie użytkownik w swoim smartfonie będzie zależało od części świata z jakiej pochodzi bo najczęściej właśnie można trafić na informacje, że do różnych regionów świata będą skierowane inne warianty. Coraz bardziej prawdopodobnym wydaje się jednak, że to autorskie rozwiązanie Samsunga czyli Exynos będzie główną – o ile nie jedyną – jednostką pod kontrolą której będzie działał Galaxy S7. Takie wnioski można wyciągnąć chociażby z komunikatów jakie płyną ze strony producenta. Jak wiadomo premiera S7 jest coraz bliżej. Jednocześnie Samsung chwali się swoim nowym procesorem mobilnym przeznaczonym dla urządzeń premium czyli Exynosem 8 Octa 8890. Zapowiada się kolejna udana jednostka.

afaFag

Już ta zastosowana w Galaxy S6 czyli Exynos 7420 to przecież bardzo udany produkt. Dlaczego więc Samsung mając tak dobry swój układ miałby ryzykować stosując Snapdragona 820 (piszę o ryzyku biorąc pod uwagę perypetie tegorocznego procesora oznaczonego numerem 810). Montowanie w tegorocznych flagowcach Exynosa zamiast Snapdragona wyszło Samsungowi na dobre. Jeżeli Koreańczycy zdecydują się na „osiemset dwudziestkę”, a proces ten będzie posiadał jakieś mankamenty jak jego poprzednik to Samsung jedynie może sobie zaszkodzić wizerunkowo (oczywiście nie do końca z własnej winy). Zastosowanie jednak Snapdragona wydaje się tym mniej prawdopodobne gdy spojrzymy co Samsung sam przekazuje na temat swojego nowego procesora.

„Exynos 8 Octa to jeden z najnowocześniejszych procesorów aplikacyjnych przeznaczonych dla urządzeń mobilnych nowej generacji, który został stworzony na bazie wiedzy i technologii firmy Samsung – stwierdził dr Kyushik Hong, Vice President of System LSI marketing, Samsung Electronics – Dzięki zastosowaniu nowych zaprojektowanych przez firmę rdzeni procesora i najbardziej zaawansowanego w branży modemu LTE urządzenia mobilne wyposażone w procesor Exynos 8 Octa zapewnią użytkownikom niedostępne dotychczas możliwości.”

To drugi po Exynosie 7 układ zbudowany w oparciu o 14 mm architekturę. Według producenta nowa wersja dostarczy 30 procentowy wzrost wydajności pracy oraz 10 oszczędność energii na poziomie 10 procent. Nowością jest tutaj także sposób budowy gdyż jest to pierwsza jednostka jednoukładowa. Exynos 8890 to CPU oparte na 64-bitowej architekturze ARMv8 oraz zaawansowany modem LTE Rel.12 Cat.12/13 z funkcją agregacji pasm, która pozwala uzyskać maksymalną prędkość pobierania 600 Mbps (Cat.12) oraz maksymalną prędkość wysyłania 150 Mbps (Cat.13). Nad płynną grafiką  czuwać będzie procesor graficzny ARM® Mali™-T880.

Masowa produkcja Exynosa 8 Octa zgodnie z zapowiedziami producenta ma ruszyć pod koniec bieżącego roku.

Źródło: 1 2

 

Top