Premiera Galaxy S9 i garść nowych informacji

napisał(a) Przemysław Zdebski - Styczeń 12

Premiera Galaxy S9 i garść nowych informacji

Emocje po targach CES opadły, a zatem przyszedł czas na wyczekiwanie na premierę kolejnego flagowca z linii Galaxy S. Zwłaszcza że sam prezes działu mobilnego Samsunga DJ Koh potwierdził, że telefon zostanie zaprezentowany na targch MWC 2018 w Barcelonie, które zaczynają się już 26 lutego!


Dziś jednak mamy prawdziwą ucztę dla tych, którzy nie mogą już doczekać się premiery Galaxy S9. Jest to samo pudełko Samsunga Galaxy S9, które zostało opublikowane na Reddicie. Właściwie to mamy jedynie zdjęcie tyłu opakowania, ale to i tak dużo. Zważywszy na fakt, że na odwrocie pudełka są najciekawsze informację.

premiera galaxy s9

Mamy więc standardowe parametry, których już wcześniej mogliśmy się spodziewać po Galaxy S9. Ogromny wyświetlacz o przekątnej 5.8 cala wykonany w technologi Super AMOLED, wodoodporność z certyfikatem IP 68, bezprzewodowe ładowanie. W pudełku nadal nie ma odpowiedniej ładowarki, trzeba sobie ją dokupić.

Pudełko ujawnia jednak garść nieznanych wcześniej informacji jak np. kamerę typu „Super Speed”. Co ciekawe wspomniano o dwóch przesłonach: o wiodącej w branży f/1.5, a także mniej popularnej f / 2.4. Aparat ten wydaje się bliźniaczo podobny do tego znanego z telefonu Samsung W2018 (tak, to ten dziwny smartfon z klapką). Cechą wyróżniającą tego obiektywu było zmienna przesłona, która w zależności od oświetlenia przełączała się na f /2.4, by tym samy zwiększyć kontrast i ostrość. Dodatkowo czytamy, że aparat wyposażono w 12-megapikselową matrycę Dual Pixel z obsługą OIS, czyli taką samą, jaką możemy zobaczyć w tegorocznej odsłonie telefonu z klapką Samsunga. Oby te spekulacje okazały się prawdą, dostalibyśmy wyjątkowo fotograficzny smartfon w o wiele przystępniejszej cenie!

premiera galaxy s9

To, co również przykuwa wzrok, to napis „Super Slow-mo„, co prawdopodobnie odnosi się do wcześniej zapowiadanego przez Samsunga obiektywu, który jest w stanie nagrać film z prędkością 1000 fpsów. Podobny system wykorzystał Sony w swoich ubiegłorocznych flagowcach.

Przechodząc niżej, widzimy stereofoniczne głośniki wykonane przy współpracy z AKG. Nie jest na razie jasne czy Samsung zdecyduję się na tradycyjny zestaw głośników z przodu, czy też połączenie słuchawki i standardowego głośnika tak jak w nowych iPhone’ach. Na samym dole mamy również słuchawki, które podobnie jak głośniki zostały dostrojone przez AKG. Zapowiada się niezwykle muzyczny smartfon!

premiera galaxy s9
Jeśli chodzi natomiast o autentyczność obrazu i pudełka, nie mogłem znaleźć żadnych rażących błędów między nim, a powiedzmy Galaxy S8. Czcionka jest taka sama, oznaczenia na dole są bardzo podobne, a fotograf ma założoną rękawiczkę, co wskazuję, że zdjęcie wykonano najprawdopodobniej w fabrycznym środowisku. Całkiem możliwe, że zdjęcie zostało wykonane na świeżo wprost z linii montażowej.

Wszystko to brzmi bardzo ekscytująco i sprawia, że Galaxy S9 może być kolejnym zabójczym telefonem Samsunga. Jednak premiera Galaxy S9 nie będzie rewolucją w branży, a bardziej ewolucją tego, co poznaliśmy w 2017 roku przy premierze Galaxy S8.

Źródło: 1

Top