Premiera Galaxy S10 już styczniu?

napisał(a) Przemysław Zdebski - Maj 07

Premiera Galaxy S10 już styczniu?

Zapewne nie wszyscy z was zdążyli się zaopatrzyć w Galaxy S9, a Samsung już planuje premierę następcy tegorocznego flagowca. Według ostatnich raportów Galaxy S10 ma zadebiutować w styczniu przyszłego roku.

Samsung może zostać zmuszony do zaprezentowanie Galaxy S10 wcześniej z racji tego, że przyszły rok totalnie zostanie zdominowany przez składanego Galaxy X. To właśnie wtedy ma zostać zaprezentowane urządzenie, na które czekamy już od 2013 roku.

Nie jest to bynajmniej zwykła plotka, ponieważ za autentycznością tej informacji stoi południowokoreański portal Bell. Zgodnie z opublikowanym artykułem Samsung poprosił swoich dostawców, aby w listopadzie tego roku zaczęli już dostarczać komponenty do długo wyczekiwanego składanego smartfona. Premiera odbędzie się najprawdopodobniej na MWC 2019.

Galaxy S10

Z racji tego, że Galaxy S9 został zaprezentowany w przededniu (25 lutego) MWC 2018, można było się spodziewać, że premiera jubileuszowego Galaxy S10 również będzie miała miejsce na Światowym Kongresie Mobilnym. Jednak nowe doniesienia o tajemniczym Galaxy X rzucają zupełnie inne światło na przyszłorocznego flagowca Samsunga. Zaprezentowanie Galaxy S10 oraz Galaxy X w podobnym okresie, na pewno przyćmiło mi blask S10, a tego Koreańczyc nie chcą. Stąd przypuszczenia, że dziesiąta wersja Galaxy S zostanie zaprezentowana na początku 2019 roku.

Data premiery Galaxy S10

Kiedy zatem należy się spodziewać Galaxy S10? Jeśli premiera faktycznie odbędzie się w styczniu, to najlepszym miejscem do jego zaprezentowania będzie niewątpliwie CES 2019. Targi Consumer Electronics Show odbywają się co roku w Las Vegas w dniach 8-11 stycznia, dlatego najbardziej pasują do harmonogramu Samsunga.

Należy również wspomnieć, że reklama, która zwiastowała nadchodzącego Galaxy X, pochodzi własnie z targów CES z 2013 roku. To wtedy po raz pierwszy Samsung zaprezentował swoją wizję składanego urządzenia mobilnego.

Zaprezentowanie dwóch najbardziej wyczekiwanych smartfonów przyszłego roku jeden po drugim brzmi dosyć kuriozalnie i jak na razie ma to sens wyłącznie na papierze. Wydaje mi się, że Samsung zaprezentuję Galaxy X dużo, dużo później, aż emocje po premierze Galaxy S10 opadną.

Źródło: 1

Top