Premiera Galaxy Note 9 już niebawem!

napisał(a) Przemysław Zdebski - Lipiec 02

Premiera Galaxy Note 9 już niebawem!

Żmudne oczekiwanie na kolejną odsłonę najpopularniejszego smartfona z rysikiem dobiegło końca. Samsung w końcu ujawnił datę premiery Galaxy Note 9 i nastąpi ona szybciej, niż sądziliście.


Firma ogłosiła, że ich nadchodzący flagowiec ujrzy światło dzienne 9 sierpnia podczas kolejnego eventu z serii Unpacked. Dopełnieniem tradycji będzie miejsce, w którym widownia ujrzy Note 9, czyli Nowy Jork. Według zapewnień Samsunga dowiemy się wówczas kiedy telefon zostanie oddany w ręce konsumentów oraz jaka będzie jego cena.

Czego się spodziewać po nowym Note’cie?

Galaxy Note 9

Tutaj raczej bez żadnych nowości. Dziewiąta seria nie wniesie niczego innowacyjnego do linii Note. Zostaną natomiast poprawione wszelkie błędy i niedociągnięcia zeszłorocznego modelu, a było ich dosyć sporo. Jedyną nowością w Galaxy Note 9 wydaje się ulepszona kamera, korzystająca z usprawnionej technologii ISOCELL. Według doniesień nowy moduł o nazwie ISOCELL Plus umożliwi matrycom CMOS rejestrowanie większej niż dotychczas ilości światła. Poprawi to natężenie oraz odwzorowanie kolorów, co przełoży się na wyraźne i ostre zdjęcia nawet w bardzo kiepskich warunkach oświetleniowych. Dla zainteresowanych, poniżej znajduję się porównanie tradycyjnego sensora BSI z zeszłorocznym ISOCELL oraz tegorcznym ISOCELL Plus.

Galaxy Note 9

Pod względem wydajności seria Note nigdy nie miała się czego wstydzić. Nie inaczej będzie w tym roku. Smartfon będzie zasilany przez najnowszą jednostkę Samsunga — Exynos 9810 oraz na niektórych rynkach Snapdragonem 845. Nowy Note będzie dostępny w trzech wariantach:

  • 6 GB RAM + 128 GB pamięci wewnętrznej
  • 8 GB RAM + 256 GB pamięci wewnętrznej
  • 8 GB RAM + 512 GB pamięci wewnętrznej

Kolejnym krokiem naprzód jest zwiększenie pojemności baterii do 4000 mAh. Zatem problemy z szybkim rozładowywaniem Note‚a powinny pójść w niepamięć. Istotnym usprawnieniem, na które czeka rzesza fanów, to ulepszony asystent głosowy Bixby 2.0. Samsung już wcześniej potwierdził te doniesienia, że ich planem jest poprawienie wszelkich bolączek wieku dziecięcego w kolejnej jego odsłonie.

To, czego na pewno nie zobaczymy w nadchodzącym Galaxy Note 9, to wbudowany w ekran czytnik linii papilarnych. Jest już niemal pewne, że Samsung czeka z tą technologią do przyszłego roku.

Źródło: 1

Top