Trzy pomysły Samsunga na nowe ekrany.

napisał(a) Paweł Kucięba - Styczeń 10

Trzy pomysły Samsunga na nowe ekrany.

Samsung od dłuższego czasu montuje w swoich flagowych modelach telefonów komórkowych zakrzywione ekrany. Firma posiadając już opracowaną technologię zaczyna zastanawiać się w jaki sposób zakrzywione ekrany mogą wpłynąć na sylwetkę i budowę telefonu – proponując trzy najnowsze warianty ich zastosowania.

Wniosek patentowy opisany na holenderskim blogu Let’s Go Digital pokazuje, w jaki sposób koreański producent może pokierować swoją produkcję, aby jeszcze bardziej wyróżnić i wybić na tle konkurencji swoje urządzenia. Trzy najnowsze projekty patentowe pokazują możliwość zakrzywienia ekranu niemal na każdej krawędzie urządzenia, ale także najnowszą możliwość zamontowania ekranu na tylnym panelu smartfona

4 stycznia Światowa Organizacja Własności Intelektualnej (z angielskiego World Intellectual Property Organization) opublikowała wnioski patentowe Samsunga do wglądu dla każdej zainteresowanej osoby. Osobiście przyznam, że jest to swego rodzaju rewolucja, która do tej pory była niespotykana na rynku telefonów komórkowych.

Pierwszy pomysł Samsunga to ekran, który zawija się wzdłuż jednego z dłuższych boku smartfona. Pomysł ten kierowany jest głównie do smartfonów z dużym ekranem. Wyświetlacz ten zawija się na prawym boku urządzenia. Wygląda to, jakby telefon miał dwa wyświetlacze: jeden z przodu i drugi z tyłu – tworzące jedną całość. Oczywiście w pomyśle tym zastosowany zostałby także akcelerometr dostosowujący wyświetlanie obrazu w zależności od ułożenia naszego telefonu w dłoni.

Wzzk9kqTURBXy83YmUzMDUyZThjOWM0MmNjYWM2N2YxOTBjYjI5MDAxZi5qcGVnkpUCzQMgAMPDlQIAzQMgw8OBoTEC

Wyświetlacz na pełnej powierzchni telefonu z czujnikami to kolejny pomysł, do tej pory niespotykani i najbardziej intrygujący. W projekcie tym zaprezentowano telefon z ekranem, który zajmuje niemal całą powierzchnię przedniego i tylnego panelu. Wbudowano też w nim czujniki, które informują o tym, jak użytkownik trzyma telefon i wyświetlają treści w odpowiednich miejscach. Polega to na tym, że ekran na tylnej części obudowy uruchamia się tylko w pewnych, koniecznych momentach.

oDqk9kqTURBXy9mZTVkOTIwMzE5MDI1MzA0Nzg2ZGNhOWEwMmI3NWNkNS5qcGVnkpUCzQMgAMPDlQIAzQMgw8OBoTEC

Projekt Samsunga numer trzy to ekran, który zwijany jest na dolnej części urządzenia. W projekcie tym, tak jak na poglądowych renderach widzimy – ekran zwija się względem dolnego, krótszego boku urządzenia. Portal Let’s Go Digital zaznacza, że podobny projekt opatentował Microsoft w 2014 roku, zatem nie jest to już swoista nowość, a jedynie odświeżenie zaprezentowanego już projektu.

NOxk9kqTURBXy8xNGZlZDQ2NThiZDQwYjQ2MzIyMmQ3N2E3ODhhOTA0OC5qcGVnkpUCzQMgAMPDlQIAzQMgw8OBoTEC

Pamiętajmy jednak, że wnioski patentowe nie oznaczają jeszcze finalnego urządzenia. Takowe mogą powstać dopiero w dalszej przyszłości lub niestety nie powstać wcale. Jest to jedynie pokaz możliwości firmy, która przyzwyczaiła nas do tego, że z patentów korzysta bardzo chętnie zatem osobiście liczę na prezentację urządzeń w umownej przyszłości.

Źródło: 1

Top