Pomocne gadżety od Samsunga

napisał(a) Paweł Kucięba - Styczeń 08

Pomocne gadżety od Samsunga

Samsung to firma jak wiadomo, z wielkimi ambicjami. Pomocne gadżety to sektor, w którym od dłuższego czasu pracują młodzi, utalentowani inżynierowie, a wszystko za sprawą otwartego pięć lat temu programowi Creative Lab. Polega on na możliwości wykazania się młodych osób i zaprojektowania rozwiązań z których być może Samsung w przyszłości skorzysta.

W tym roku, najważniejsze gadżety jakie zapewne uda nam się dopatrzyć podczas targów CES 2018 to przede wszystkim elementy pomocne w codziennym życiu, głównie dla osób borykających się z problemami zdrowotnymi.

Na uwagę zasługuje przede wszystkim Samsung Sound-Ray – minimalistyczny głośnik, którego nazwać możemy „inteligentnym” Wszystko za sprawą kierowania przez niego fal głosowych jedynie w kierunku osoby słuchającej. Dzięki temu w miejscu publicznym będziemy mogli cieszyć się swoją ulubioną muzyką, a podczas oglądania filmów czy seriali w domu, nie będziemy zakłócać ciszy pozostałym domownikom. Zastanawiacie się pewno dlaczego zatem nie użyć popularnych i wszechobecnych słuchawek? Przede wszystkim dlatego, że po czasie stają się one niewygodne i skutecznie izolują nas od otoczenia, co w niektórych przypadkach może okazać się niebezpieczne. Personalny głośniczek pozwala nam słyszeć dźwięki, które nas otaczają. Dodam tylko, że akcesorium to stosowane może być jako oddzielny gadżet, albo bezpośrednio montowane w urządzeniach jako jego integralna część.

Kolejną innowacją, która zaprezentowana zostanie podczas targów CES 2018 będzie Go Breath – jest to projekt dedykowany osobom, których płuca zostały uszkodzone, zniekształcone lub nie do końca wyleczone po przebytych operacjach. O co dokładniej chodzi? Przede wszystkim o oddychanie. By szybciej wrócić do zdrowia musimy stosować się do zaleceń lekarza i głęboko regularnie oddychać. Urządzenie to „nauczy” nas w jaki sposób właściwie wykonywać ćwiczenia, które doprowadzić mają do szybszego wyleczenia naszego schorzenia. Oczywiście aplikacja prowadzi nieustanne obliczenia i stosuje statystyki, które potem pacjent wraz z lekarzem może poddać analizie. Urządzenia naturalnie działa również w chmurze, przez co opiekun pacjenta może na bieżąco monitorować stan jego zdrowia, ćwiczeń i przypominać o zaleceniach służby zdrowia.

Ostatnim gadżetem, który przykuł moją uwagę jest Relumino – to naprawdę pomocne!

Relumino to znana przede wszystkim z targów Mobile World Congress 2017 aplikacja, która współpracować ma z dopiero co zaprezentowanymi okularami ułatwiającymi czytanie artykułów, książek czy też gazet osobom borykającym się z problemami ze wzrokiem. Okulary bezpośrednio łączą się z telefonem wykorzystując jego akumulator, moc i system obliczeniowy. Dzięki temu same w sobie są bardzo lekkie i nie stwarzają wrażenia topornych po osadzeniu ich na swoim nosie. Zasada działania jest następująca – smartfon poprzez stałe połączenie z okularami analizuje tekst w nich widoczny i dostosowuje do wady jaką zdeklarowaliśmy w momencie konfiguracji sprzętu. Pozwala to na widzenie idealnie niemal z każdej odległości – ponieważ procesor telefonu nieustannie analizuje przekazywane wartości.

1200px-Samsung_Logo.svg

Zaprezentowane wyżej rozwiązania są jedynie rozwiązaniami koncepcyjnymi. Osobiście jednak liczę na to, że ujrzą one światło dzienne i pomogą osobom, które naprawdę zdecydowane są na korzystanie z nich w codziennym życiu.

Źródło: 1

 

Top