Odyssey od Samsunga i Microsoftu

napisał(a) Paweł Kucięba - Październik 11

Odyssey od Samsunga i Microsoftu

Koreański producent Samsung rozpoczął mocną i dalekosiężną współpracę z firmą Microsoft w celu stworzenia najbardziej zaawansowanego zestawu Virtual Reality o tajemniczej nazwie Odyssey.

Głównym aspektem współpracy ma być fakt stworzenia urządzenia współpracującego ściśle z systemem Windows. Jest to kolejne podejście Microsoftu do szerokiego asortymentu urządzeń Virtual Reality dostępnych na rynku.

Rozpoczęcie współpracy zostało zapowiedziane podczas organizowanego przez Microsoft wydarzenia. Głównym zadaniem Samsunga było przedstawienie nowego urządzenia HMD Odyssey. Są to tak jak wspomniałem w początkowej fazie tekstu – gogle do obsługi wirtualnej rzeczywistości, które będą wykorzystywały system Microsoft Windows i moduł Mixed Reality. Urządzenie to ma charakteryzować się cechami takimi jak możliwość współpracy z najnowszymi systemami oraz dodatkowo wspierać ma starsze systemy przez zaplanowane aktualizacje. Najnowszy sprzęt współpracować będzie także z silnikiem trójwymiarowym, który zapewnić ma użytkownikowi niepowtarzalne wrażenia.

Samsung nie jest, co prawda pierwszym podmiotem współpracującym z Microsoftem. Firmy takie jak Dell HP, Lenovo czy Acer miały już swoje przygody z dostawcą Windowsa. Praca Samsunga ma odbywać się jednak na dużo szerszym polu pozwalającym do technologii Virtual Reality na wprowadzenie cyfrowego dźwięku, co jeszcze bardziej spotęguje wrażenia odbioru.

Samsung dla Microsoftu jest kluczowym partnerem – jak pisze dziennik „Wall Street Journal” zaznaczając, że współpraca z koreańskim producentem pozwoli Microsoftowi na zwiększenie konkurencyjności na rynku, gdzie bezpośrednio konkuruje i walczy o względy klienta z firmami takimi jak Apple czy Alphabet, Google czy Facebook.

Warto zaznaczyć, że Samsung jest obecnie liderem na rynku Virtual Reality. Jego sprzęt o nazwie Gear VR cieszy się ogromnym zainteresowaniem i jest nieustannie rozwijany.

samsung-odyssey

Samsung w swoim najnowszym dziecku zwanym Odyssey oferuje zaawansowane, 3,5-calowe wyświetlacze OLED z rozdzielczością 2880 × 1600 pikseli, czyli 1440 × 1600 na oko, przy częstotliwości odświeżania 90 Hz. Do tego pole widzenia na poziomie 110 stopni, zintegrowane słuchawki z dźwiękiem przestrzennym, śledzenie pozycji bez potrzeby instalowania dodatkowych kamer i wbudowany mikrofon do wydawania poleceń Cortanie, wirtualnej asystentce z systemu Windows.

„Samsung Odyssey to wysokiej jakości zestaw, zaprojektowany w celu zapewnienia najlepszej immersji w programie Windows Mixed Reality” – zapewnia YG Choi, przedstawiciel producenta. „Sprzęt zapewnia konsumentom niesamowite wrażenia dzięki najszerszemu kątowi widzenia, wbudowanemu dźwiękowi przestrzennemu i łatwej konfiguracji”.

Dystrybucja urządzenia na świecie rozpocznie się 6 listopad, a koszt jego zakupu wyniesie 499 dolarów. Cena ta według mnie jest warta tego, co zaoferuje producent, ponieważ jest to urządzenie kompleksowe.

Obie firmy planują podpisać umowę z firmą Valve w celu wprowadzenia do swoich gogli możliwości instalacji i korzystania ze znanej i cenionej wśród graczy platformy Steam.

Nie wiem jak wy, ale ja z niecierpliwością czekam na dzień, kiedy włożę najnowsze gogle Virtual Reality i na własnej skórze poczuję ich najnowszą technologię!

Źródło: 1,2

Top