Note 9 z większa baterią i wyświetlaczem

napisał(a) Przemysław Zdebski - Kwiecień 13

Note 9 z większa baterią i wyświetlaczem

Atmosfera wokół Galaxy Note 9 coraz bardziej się zagęszcza. Niedawno w sieci pojawiły się nowe spekulacje na temat tegorocznego Note‚a. Choć to wciąż tylko plotki, to wydają się bardzo wiarygodne. Mianowicie nadchodząca „notatka” przypuszczalnie zagwarantuję nam pojemniejszą baterię oraz większy niż dotychczas wyświetlacz. Zbyt piękne by było prawdziwe? Niekoniecznie.


Wszystkie informacje oczywiście nie zostały w żaden sposób potwierdzone przez Samsunga. Jednak brzmią one na tyle sensownie i pasują do wcześniejszych doniesień, że powinniśmy dać im szanse. Po pierwsze, jeśli Samsung faktycznie przezwycięży wszelkie trudności techniczne związane z wbudowanym skanerem linii papilarnych i umieści go pod ekranem, to wówczas, aby zagwarantować większą ergonomię korzystania z tego typu skanera, należałoby wydłużyć ekran na dole urządzenia. Stąd bierze się ten dodatkowy 0,1 cal. Natomiast jeśli chodzi o baterię, to sprawa wygląda następująco. Obecnie skaner linii papilarnych znajduję się na pleckach urządzenia. Zmiana lokalizacji na front wygospodaruję większa przestrzeń na pojemniejszą baterię.

Czy nowy typ czytnika linii papilarnych umożliwi modernizację baterii i wyświetlacza?

Note 9
Ta chłodna kalkulacja ujawnia jeszcze jeden ważny szczegół. Galaxy Note 9 może być pierwszym telefonem Samsunga z wbudowanym w wyświetlacz skanerem linii papilarnych. Co prawda słyszymy o tych doniesieniach od bardzo dawna, że to właśnie ten model Samsunga dostąpi tego zaszczytu, jednak dopiero teraz zaczyna mieć to wszystko głębszy sens. Zwiększenie wielkości ekranu poprawni wygodę korzystania z nowego rodzaju czytnika linii papilarnych, a większa bateria okiełzna jeszcze większy wyświetlacz.

Według tego, co napisał @UniverseIce na swoim Twiterze, Samsung nie zdecydował jeszcze, jak pojemna ma być bateria nowego Note‚a. Mówi się, że będzie to 3850 mAh albo pełne 4000 mAh. Zatem możemy liczyć nawet o 20% wzrost pojemności baterii. Oby tylko nie przekombinowali z bateriami…

Kiedy zatem powinniśmy się spodziewać Galaxy Note 9? Według portalu Weibo powinniśmy wypatrywać nowego Note‚a już w okolicach lipca i sierpnia tego roku. Jest to uzasadnione tym, że Samsung wprowadził na rynek swoje tegoroczne flagowce miesiąc wcześniej niż w ubiegłym roku. Zatem logika nakazywałaby myśleć, że podobny los czeka Note 9. Co jednak zrobią Koreańczycy, tego nie wiemy.

Źródło: 12

Top