Samsung podczas Nocy Muzeów – to już w najbliższą sobotę

napisał(a) Jan Buchta - Maj 18

Samsung podczas Nocy Muzeów – to już w najbliższą sobotę

Pogoda w końcu przypomniała sobie o tym, że w kalendarzu mamy wiosnę. Jest to czas w którym odbywa się coraz więcej imprez, zarówno kulturalnych jak i sportowych, a spora część z nich odbywa się pod gołym niebem. Nadchodząca sobota – a właściwie wieczór oraz noc – obfitować będzie w bardzo dużą ilość atrakcji i dobra pogoda będzie do tego potrzebna gdyż wydarzenia odbywać się będą w różnych ciekawych miejscach porozrzucanych po całym mieście. Sprawdźcie listę atrakcji w swoim mieście bo z pewnością z okazji Nocy Muzeów nie jedno będzie i u Was się działo.

Zwiedzać będzie można oczywiście nie tylko muzea. Impreza na przestrzeni lat bardzo się rozrosła. Tej nocy można będzie zwiedzać różne miejsca za darmo. W wielu z nich będą przygotowane specjalne pokazy czy też koncerty oraz warsztaty. Noc Muzeów to impreza o zasięgu europejskim, odbywa się nie tylko w Polsce. Ideą wydarzenia jest udostępnienie muzeów, galerii oraz innych instytucji kultury zwiedzającym w jednym dniu w roku w porze nocnej. Często jest to też okazja by odwiedzić znane w danym mieście lokalizacje i budynki z nieznanej perspektywy, ponieważ ludzie oprowadzani są po niedostępnych na co dzień pomieszczeniach.

Samsung także weźmie udział w tej imprezie, która z roku na rok ma u nas coraz większy rozmach. Wszyscy, którzy udadzą się w sobotę do Centrum Nauki Kopernik w Warszawie spotkają przed nim przedstawicieli Samsunga. Co będzie można zobaczyć? W opublikowanej zapowiedzi producent uchyla rąbka tajemnicy:

„Z myślą o tych, którzy będą musieli chwilę poczekać na wejście w kolejce lub po prostu chcieliby zobaczyć, jak można wykorzystać nowe technologie w odkrywaniu świata, Samsung zaplanował atrakcje przed budynkiem.Nie trzeba nawet wchodzić do Kopernika, by wziąć udział w szybkim kursie mikrofotografii. Przed budynkiem czekać będą animatorzy ze smartfonami Samsung Galaxy S8. Będzie można się przekonać, jak łatwo zmienić je w mikroskop, który powiększy obraz o 40 razy. Preparatami będą rozwielitki oraz inne, wodne organizmy.”

Wewnątrz również nie zabraknie spotkania z elektroniką użytkową:

„W środku za to warto zobaczyć edukacyjną strefę „Samsung i kropka”, która w ciekawy sposób tłumaczy, jak działają telewizory. Można z bliska przyjrzeć się fiolkom wypełnionym zawiesinami kropek kwantowych sprowadzonych z laboratoriów Samsung w Korei Południowej  i sprawdzić co się stanie, gdy zostaną oświetlone ultrafioletem. Można także zajrzeć do wnętrza jednego z najnowocześniejszych telewizorów z serii Samsung SUHD i dowiedzieć się, w jaki sposób działa to urządzenie.”

Centrum Nauki Kopernik będzie czynne tego dnia od godziny 20. Koniec zwiedzania planowany jest na godzinę 2. Ostanie wejście odbędzie się o godzinie 1. Jeżeli nie jesteście z Warszawy to nic straconego. Zachęcam do zapoznania się z programem Nocy Muzeów w Waszej okolicy bo w imprezie bierze udział sporo miast w całej Polsce i jest w czym wybierać.

Źródło: 1 2 własne

Top