Nadchodzące iPhone’y znowu z OLED-ami Samsunga

napisał(a) Przemysław Zdebski - Kwiecień 17

Nadchodzące iPhone’y znowu z OLED-ami Samsunga

Samsung zacznie produkować wyświetlacze OLED do tegorocznych flagowców Apple’a już w maju tego roku. Od dawna mówiło się, że Apple planuje wypuścić na rynek trzy nowe iPhone‚y, z których dwa z nich będą wyposażone w panele OLED, tak samo, jak zeszłoroczny iPhone X. 

Zgodnie z nowym raportem, Samsung zamierza uruchomić zwiększoną produkcję na długo przed oczekiwaną premierą nowych iPhone‚ów. Wszystko dlatego, aby sprostać wysokiemu zapotrzebowaniu przez firmę z Cupertino. Nowe iPhone‚y — prawdopodobnie iPhone XsiPhone Xs Plus będą wyposażone w panele OLED o wielkości odpowiednio 5.8 cala oraz 6.5 cala.

Samsung znowu głównym dostawcą Apple’a

OLED
Wcześniejsze raporty dotyczyły tego, że to nie Samsung, a LG będzie głównym dostawcą wyświetlaczy OLED. Jednak jak się okazuję LG, nie ma na tyle rozwiniętego zaplecza produkcyjnego, by sprostać wymaganiom Apple’a. Zatem znowu to Samsung zostaje naczelnym dostawcą wyświetlaczy do iPhone‚ów. Produkcja jednak nie zostanie uruchomiona natychmiast, a dopiero w przyszłym miesiącu. Wszystko przez nie dokończone zamówienia na wyświetlacze dla zeszłorocznych iPhone‚ów X. Trzeba przyznać, że linie produkcyjne Samsunga muszą pękać w szwach przez takich natłok zleceń.

Modelom OLED towarzyszyć będzie znacznie tańszy wariant o wyświetlaczu LCD. Trzecie urządzenie Apple’a przygotowywane na ten rok ma mieć 6.1-calowy ekran, zatem znajduję się on pomiędzy Xs a Xs Plus. Produkcją paneli LCD zajmie się najprawdopodobniej LG. Choć nie jest potwierdzona informacja.

Źródło: 1

Top