Motorola odgryza się w reklamie.

napisał(a) Paweł Kucięba - Grudzień 01

Motorola odgryza się w reklamie.

Motorola to producent smartfonów, który niestety na pewien czas zszedł ze sceny ustępując miejsca między innymi Samsungowi i Apple. W tym momencie jednak marka Motorola stara się odżyć i zaczyna produkować telefony oferujące swoim użytkownikom wiele niecodziennych rozwiązań, które nie są dostępne u największych konkurentów.

Jakiś czas temu świat zainteresowany był reklamą jaką Samsung utarł nosa firmie Apple. Bohaterem trwającego równą minutę spotu reklamowego jest młody mężczyzna używający Apple Iphone’a od momentu jego ukazania się na rynku USA. W kolejnych latach cierpliwie czeka on na nową odsłonę flagowca koncernu Apple. W następnych scenach raz za razem okazuje się, że bohater reklamy odkrywa kolejne wady i niedociągnięcia iPhone’a, których nie ma telefon jego ukochanej bowiem używa ona oczywiście sprzętu Samsunga. Film kończy się sceną jasno pokazującą co każdy fan Apple powinien zrobić ze swoim Iphone’m – wrzucić go do szuflady i wybrać najnowszego Samsunga, który funkcjonalnościami bije na głową swojego bezpośredniego konkurenta.

Reklama kończy się tak, że wspomniany bohater w końcu dojrzewa do tego, aby kupić smartfon Samsunga, w tym konkretnym przypadku Galaxy Note 8. I tutaj do akcji wchodzi Motorola!

Akcja kampanii reklamowej rozpoczyna się właśnie w momencie zakończenia reklamy Samsunga. Aktor? Wydaje się być znajomy. Jest to osoba niemal identyczna z głównym bohaterem kampanii Samsunga co jeszcze bardziej potęguje wrażenie ciągłości reklamy. Wraca on do domu ze swoim wspaniałym Galaxy Note 8 i zaczyna oglądać film na jego imponującym ekranie. Jego radość nie trwa jednak zbyt długo, ponieważ jego partnerka wyjmuje z pudełka Motorolę Moto Z2 Play i przyczepia na jej tylny panel Moto Mod Projektor Insta-Share, a następnie odpala na ścianie filmik – ten sam, który wcześniej mężczyzna oglądał na ekranie swojego Samsunga.

maxresdefault

Mina głównego bohatera jest hmmm… co tutaj dużo mówić – dość zmieszana. Możliwości doczepianych akcesoriów do modelu Moto Z2 Play są naprawdę ogromne. Doczepiany projektor, znakomity aparat czy też zestaw głośnikowy to coś co może przekonać do zakupu mało znanego modelu Motoroli. Telefon oczywiście przez to zupełnie nie konkuruje z Apple i Samsungiem wymiarami bo jest zwyczajnie „gruby”, aczkolwiek dodatkowe funkcje rekompensują sam rozmiar.

Reklama może być naprawdę mocną kartą przetargową producenta. Wyobraźcie sobie, że producent Moto Z2 Play zdecyduje się na emisję reklamy zaraz po wyświetlaniu reklamy Samsunga. Da nam to jedną, nieprzerwaną całość w której na końcu zwycięzcą będzie właśnie Motorola, za jednym zamachem ucierając nosa zarówno Kalifornijskiemu Apple, a także Koreańskiemu Samsungowi.

Reklama do obejrzenia tutaj, zachęcam!

Źródło: 1

 

 

Top