Montownia Samsunga na Słowacji zamykana!

napisał(a) Paweł Kucięba - Luty 06

Montownia Samsunga na Słowacji zamykana!

Tytuł może z początku zwiastować kłopoty Samsunga. Przecież zamknięcie fabryk w prosperującej firmie niemal się nie zdarza. Tutaj jest podobnie ponieważ montownia Samsunga zostanie połączona z inną fabryką również mieszczącą się na Słowacji. Jest to zatem tylko konsolidacja fabryk, a nie początek upadku firmy, która przecież z roku na rok coraz bardziej rośnie w siłę.

Samsung Electronics ogłosił konsolidację fabryk telewizorów na Słowacji i zamknie jedną z dwóch w tym kraju bowiem zarówno w miejscowościach Galanta jak i Voderady, produkuje się głównie telewizory z ekranami ciekłokrystalicznymi LCD – po połączeniu produkcja ma stać się jeszcze płynniejsza i bardziej zaawansowana.

Decyzja taka zapadła 10 lat po tym jak południowokoreański koncern Samsung Electronics Co. zainwestował 320 milionów euro w budowę fabryki telewizorów ciekłokrystalicznych na  Słowacji. Umowę w tej sprawie podpisano z rządem słowackim w Bratysławie. Zakłady montażowe w Voderadach koło Trnavy zostały uruchomione w 2008 roku i  tworzyły niemal 1200 nowych miejsc pracy. Oczywiście mowa tutaj o miejscach pracy znajdujących się w zakładzie. Do pełnej ilości osób zaangażowanych w pracę należy dodać jeszcze dostawców i odbiorców sprzętu.

W tym miejscu należy dodać, że wszyscy pracownicy z Voderadów otrzymają propozycję przeniesienia się do Galanty dobrowolnie i na identycznych warunkach.

chipsetow

„Samsung Electronics konsoliduje swe zakłady produkcyjne, aby zwiększyć synergię i efektywność” — stwierdza komunikat. Ogłoszono go po informacji miejscowych środków przekazu, że Koreańczycy zamkną jeden zakład i zaproponują przejście do drugiego wszystkim 568 pracownikom, za sprawą czego montownia się rozwinie.

Jak sami widzicie, połączenie fabryk wcale nie musi oznaczać zmniejszenia liczby zatrudnienia czy też wysokości wypłacanych pensji. Samsung dostatecznie dobrze dba o swoich pracowników. Zatem w wielu przypadkach zmieni się jedynie otoczka miejsca pracy na nowe miasto, a pozostałe świadczenia zostaną takie same. W większej grupie pracownicy zapewne zwiększą swoje siły przerobowe przez co wyniki Samsunga potencjalnie poszybują do góry, a to może stać się pretekstem do docenienia pracowników za pomocą premii uznaniowych, czego im życzymy!

Źródło: 1

Top