Kopalnie krypto walut według Samsunga

napisał(a) Paweł Kucięba - Luty 07

Kopalnie krypto walut według Samsunga

Koreański producent Samsung ogłosił właśnie rozpoczęcie prac nad wdrożeniem do masowej produkcji chipów zaprojektowanych w celu kopania krypto walut. To specjalizowane układy scalone (ASIC – application-specific integrated circuit) dzięki którym kopalnie będą mogły działać jeszcze efektywniej.

W mediach znaleźć możemy informację o tym, że dochód Samsunga w czwartym kwartale ubiegłego roku wyniósł 66 bilionów wonów (61 miliardów dolarów), co stanowi wzrost o 24 proc. względem roku ubiegłego. Bardzo dużą część tego zysku Samsung zawdzięcza kartom pamięci i rosnącym zapotrzebowaniu na nie. W oficjalnym oświadczeniu firmy znaleźć możemy informację, że firma oczekuje wzrostu zysków w pierwszym kwartale 2018 roku w wyniku sprzedaży procesorów 10 nm drugiej generacji dla flagowych smartfonów oraz rosnącego zapotrzebowania na kopalnie krypto walut.

Koreański producent do sektora krypto walut wejdzie za pomocą produkcji ASIC w porozumieniu z tajwańskim producentem chipów – TSMC. Rzecznik Samsunga potwierdził, że koncern „obecnie zajmuje się produkcją chipów do krypto walut” – to sektor, w którym dotychczas technologiczny gigant nie udzielał się.

Do tej pory na rynku krypto górnictwa i krypto walut liczył się jeden poważny gracz jakim jest Bitmain. Wejście Samsunga na rynek krypto walut może zagrozić pozycji Bitmaina, który obecnie produkuje najwięcej układów ASIC. Kursy najpopularniejszych tokenów wciąż spadają, lecz Samsung nie zamartwia się tym faktem. Kursy wirtualnych walut żyją swoim własnym życiem, przez co niewykluczony jest to, że w ciągu kilku dni znów skoczą w górę.

Największą siłą koreańskiego producenta są bez wątpienia jego fabryki. Miejsce lidera na liście firm produkujących układy scalone nie wzięła się znikąd . Samsung posiada wiele fabryk i warsztatów zdolnych do dopasowywania zamówień dowolnej wielkości. Tymczasem Bitmain w przeszłości udostępniał swoje modele na sprzedaż w przerywanych partiach, aby uniemożliwić kontrahentom składanie dużych zamówień.

Jak sami widzicie, Samsung nie zwalnia tempa – wchodzi na kolejne rynki, które stoją przed nim otworem. Firma starannie dobiera dziedziny w których przysłowiowy pieniądz leży na ulicy – i z powodzeniem to wykorzystuje.

Źródło: 1

Top