Galaxy S9 i rozpoznawanie twarzy?

napisał(a) Przemysław Zdebski - Październik 18

Galaxy S9 i rozpoznawanie twarzy?

Okres jesienno — zimowy, to czas, kiedy jesteśmy zalewani masą nowinek i przecieków na temat nadchodzących flagowców. Jest to idealny moment, by zacząć spekulacje, które nie rzadko okazują się prawdą. Według ostatnich doniesień Koreańczykom tak bardzo spodobało się apple’owskie rozpoznawanie twarzy, że planują wprowadzenie autorskiego systemu w zbliżającym się Galaxy S9.

Samsungowi nie jest obca technologia rozpoznawania twarzy, jednakże nie dysponuję tak zaawansowanym algorytmem trójwymiarowego mapowania twarzy, z którego aktualnie korzysta Apple. Face ID znane z iPhone‚a X to nie tylko zabezpieczenie biometryczne, a potężne narzędzie, które w przyszłości będzie miało multum innych zastosowań, jak na przykład naśladowanie naszej mimiki i odpowiednie dopasowywanie nastroju w aplikacjach czy nawet sterowanie naszą twarzą w grach. Rozpoznawanie twarzy niesie za sobą naprawdę wiele ciekawych zastosowań i właśnie tego Samsung zazdrości konkurentowi. Dodatkowo mając swój Infinity Display, bez problemu może umieścić zestaw kamer z przodu urządzenia, nie tworząc tym samym szpetnych wycięć na wyświetlaczu.

rozpoznawanie twarzy

 

@UniverseIce

Czy zatem w możemy spodziewać się samsungowego Face ID w Galaxy S9?

Nie do końca, głównie ze względów technologiczno — organizacyjnych. Apple ma dużą przewagę nad rywalem, jeśli chodzi rozpoznawanie twarzy, więc Samsung, chcąc konkurować, musiałby zrównać się z oponentem, a prócz tego zaoferować coś, czego Apple nie ma. Mowa tutaj o jakiejś dodatkowej funkcji, w której rozpoznawanie twarzy odgrywałoby kluczową rolę.

Kolejną przeszkodą, z jaką Samsung musiałby się zmierzyć, to produkcja odpowiednich czujników, aby technologia spełniała swoją funkcję. Biorąc pod uwagę fakt, że Apple miał sporę problemy z dostawą komponentów składających się na Face ID, a przecież Samsung raczej nie wynajdzie koła na nowo i będzie zmuszony skorzystać z podobnych, o ile nie tych samych części składowych.

Samsung z rekordowymi w tym roku przychodami nie może narzekać na brak środków na tego typu przedsięwzięcie. Koreańczycy mogliby przezwyciężyć te przeszkody, rzucając trochę grosiwa i całe swoje zaplecze inżynieryjne na ten pomysł. Jednakże moim zdaniem, na autorski system rozpoznawania twarzy Samsunga przyjdzie nam jeszcze poczekać. Przynajmniej do premiery Galaxy Note 9. A jakie są wasze przemyślenia?

Źródło: 12

Top