Galaxy S8 Lite oraz Galaxy A8 Star. Samsung przygotowuje dwa nowe smartfony!

napisał(a) Przemysław Zdebski - Kwiecień 26

Galaxy S8 Lite oraz Galaxy A8 Star. Samsung przygotowuje dwa nowe smartfony!

Pamiętacie wpis o Galaxy S9+ mini? Spekulowałem w nim, że Samsung zamierza wypuścić na rynek mniejszą wersję swojego najpotężniejszego flagowca. Jak się jednak okazuję, telefon, który wyglądem przypominał iPhone X, to nie Galaxy S9+ mini, a Galaxy A8 Star. Co więcej, oprócz zupełnie nowej wersji A8, czeka nas również premiera Galaxy S8 w wersji Lite.


Wszystkie te informacje pochodzą z Twittera niejakiego MMDDJ_. W opublikowanym tweecie czytamy, że urządzenia kryjące się pod nazwą kodową SM-G8850 oraz SM-G8750, to odpowiednio Galaxy A8 Star oraz Galaxy S8 Lite.

Galaxy S8 Lite
Galaxy A8 Star będzie ulepszoną wersją A8+ (2018).

Galaxy A8 Star wydaje się podrasowaną wersją chińskiego Galaxy A8+ (2018) i prawdopodobnie będzie to odpowiedź na telefony od takich firm jak Vivo czy Oppo. Doniesienia sugerują, że urządzenie będzie wyposażone w parę tylnych kamer o rozdzielczości 24 oraz 16 megapikseli. Rozmiar ekranu zwiększy się względem Galaxy A8+ i będzie to 6.3 cala przy niezmiennej rozdzielczości FullHD+. Pojemności akumulatora również może ulec powiększeniu z 3500 mAh do 3700 mAh.

Odnośnie do parametrów sprzętowych, to do dyspozycji użytkownika zostanie oddany znany układ Exynos 7885 wraz 4 GB pamięci RAM. Podobno w pracach jest również wariant z 6 GB pamięci RAM. Dodatkowo na pokładzie znajdziemy jeszcze 64 GB pamięci na nasze pliki. Galaxy A8 Star po wyjęciu z pudełka będzie pracował na Androidzie 8.0.

Natomiast jeśli chodzi o Galaxy S8 Lite, to jego specyfikacja jest bardzo podobna do A8 Star. Mianowicie układ Snapdragon 660 (jest to odpowiednik samsungowego Exynos 7885), 4 GB pamięci RAM, 64 GB pamięci masowej oraz Androida 8.0. Całość okraszona będzie wyświetlaczem o rozdzielczości 2220 × 1080 (FullHD+). Jedyną zagadką jest wciąż czy będzie to telefon bezramkowy. Jednak biorąc pod uwagę specyfikację smartfona, jest to wysoce prawdopodobne.

Dostępność nowych urządzeń Samsunga

Nowe smartfony Koreańczyków mogą być na razie dostępne wyłączenie dla Chin, ponieważ firma boryka się z problem słabnącej popularności ich urządzeń w tym regionie. Jednak kto wie, czy nie zawitają do Polski. Wówczas taki Galaxy S8 Lite były hitem abonamentów, o ile Samsung wyceniłby go w miarę rozsądnie.

Źródło: 1

Top