Galaxy S10 może dostać potrójny obiektyw

napisał(a) Przemysław Zdebski - Czerwiec 05

Galaxy S10 może dostać potrójny obiektyw

Podwójna kamera w Galaxy S9+ to niewątpliwie jeden z najlepszych układów fotograficznych na rynku, jednak w paru aspektach wyraźnie odstaje od rozwiązań innych producentów. Mianowicie mam tutaj na myśli Huawei i ich potrójny obiektyw w P20 Pro.


Ostatnie doniesienia wskazują na to, że również Samsung zapragnął mieć w swoim flagowcu potrójny aparat. Firma najprawdopodobniej zamierza wyposażyć przyszłorocznego Galaxy S10 w taki właśnie układ.

Informacja ta pochodzi od głównego analityka firmy KB Securities. Samsung rozważa dodanie do S10 potrójnego obiektywu, jak również sensora 3D, który — jeśli wierzyć zapewnieniom — zagwarantuję o wiele lepsze wsparcie dla rozszerzonej rzeczywistości.

Takie zmiany mają duży sens, zwłaszcza, ze w tym roku Galaxy S9+ nie oferował nic na tyle innowacyjnego, by każdy, kto kupił S8/S8+ chciał go wymienić na tegorocznego flagowca. W przyszłym roku może się to jednak zmienić, zwłaszcza że podobna sytuacja miała miejsce w przypadku Galaxy S6-S7. Dopiero później przyszła pora na dużą rewolucję w postaci S8.

Potrójny obiektyw w Galaxy S10

potrójny obiektyw

Raport co prawda nie wspomina nic z technicznego punktu widzenia, jednak można się spodziewać podobnej konstrukcji jak w przypadku Huawei P20 Pro. Taki obiektywy oferuję sensor główny o ogromnej rozdzielczości, połączony z dodatkowym stabilizowanym optycznie teleobiektywem. Natomiast ostatni to sensor monochromatyczny (czarno-biały). Rejestruję zdecydowanie większa ilość światła, co świetnie sprawdza się podczas fotografowania w ciemnych sceneriach. Taką drogę obrał Huawei podczas konstruowania potrójnego układu fotograficznego. Jednak patent Samsunga jest na razie owiany tajemnicą.

Dodatkowym czynnikiem potwierdzającym wiarygodność tego raportu, jest fakt, że również odwieczny rywal Samsunga — Apple, planuję wprowadzić w drugiej generacji iPhone X system potrójnej kamery. Kamera jest często głównym czynnikiem wpływającym na ostateczny zakup smartfona. Samsung zrobił kawał dobrej roboty w segmencie mobilnej fotografii. Druga połowa tego roku oraz przyszły będą należeć dla potrójnych kamer w naszych smartfonach. Dodatkowo możemy się również spodziewać, że producenci będą kłaść większy nacisk na wirtualną rzeczywistość.

Dajcie znać w komentarzach, jak wam podoba się pomysł trzech kamer w smartfonach. Zgrabny marketing czy zdecydowany krok naprzód w mobilnej fotografii?

Źródło: 1

Top