Galaxy Note 9 bez wbudowanego czytnika linii papilarnych?

napisał(a) Przemysław Zdebski - Marzec 12

Galaxy Note 9 bez wbudowanego czytnika linii papilarnych?

Flagowce Samsunga na dobre zagościły na sklepowych półkach, a my czekamy już na kolejną odsłonę linii Note. Dziewiąta odsłona miała przynieść wyczekiwany skaner linii papilarnych wbudowany w ekran. Jednak czy tak się stanie?


Od dłuższego czasu mówi się, że Samsung pracuje nad własną technologią optycznego rozpoznawania odcisków palców. Niestety, nadal nie widzieliśmy w pełni działającego modułu. Od tamtego roku spekuluje się, że to właśnie Galaxy Note 9 będzie pierwszym telefonem wyposażonym w nowe rozwiązanie Samsunga. Nic bardziej mylnego.

Najbardziej wyczekiwanej funkcji Galaxy Note 9 może zabraknąć.

 

Analityk KGI Securities Ming-Chi Kuo w ostatnim raporcie dla inwestorów stwierdził, że Samsung najprawdopodobniej nie zamierza wprowadzić czujnika linii papilarnych wbudowanego w wyświetlacz w nadchodzącym Galaxy Note 9. Podobne prognozy były formowane dla Galaxy S9 w sierpniu ubiegłego roku (jak widać, stały się one prawdą). Jednak wówczas ten sam pan twierdził, że to właśnie Galaxy Note 9 dostanie wyczekiwany moduł czytnika linii papilarnych.

Galaxy Note 9

Obecnie Kuo twierdzi, że Samsung może nie chcieć na razie wprowadzać czujnika linii papilarnych wbudowanego w ekran z powodu problemów technologicznych. Najwyraźniej czujnik napotyka trudności w prawidłowym funkcjonowaniu w różnych środowiskach, a także ze wszelkimi osłonami ekranu (folie, szkła hartowane).

Z racji tego, że nie dopracowany moduł nowego typu czytnika może negatywnie wpłynąć na sukces telefonu, Samsung najpewniej zdecyduję się na użycie konwencjonalnego czytnika linii papilarnych w Galaxy Note 9. Alternatywną z całej tej sytuacji będzie odpowiednie przesunięcie premiery, by móc dostarczyć telefon z wyczekiwanym skanerem.

Biorąc pod uwagę ostatnie oświadczenie DJ Koh oraz słowa analityka z KGI Securities, można dojść do wniosku, że faktycznie przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać na wbudowane w ekran czytniki linii papilarnych od Samsunga. Koreańczycy woleliby poczekać i upewnić się, że technologia doskonale nadaje się do komercjalizacji.

Nie odrzucajmy jednak całkowicie możliwości, że Samsung nie zdoła rozwiązać problemu w nadchodzących miesiącach. Firma z takim zapleczem technologicznym, zatrudniająca grono najlepszych na świecie inżynierów prędzej czy później upora się ze wszystkimi przeszkodami technicznymi czujnika wbudowanego w ekran.

Źródło: 1

Top