Galaxy Note 8: multimedia priorytetem!

napisał(a) Przemysław Zdebski - Sierpień 07

Galaxy Note 8: multimedia priorytetem!

Jedną z najważniejszych aspektów telefonów z serii Note jest niewątpliwie szerokie spektrum zastosowań multimedialnych, jakie oferują. Wygląda na to, że Galaxy Note 8 podniesie tę poprzeczkę jeszcze wyżej!

Według zapewnień Samsunga nowy reprezentant rodziny Note będzie jeszcze bardziej nastawiony na rozrywkę i multimedia niż kiedykolwiek wcześniej. „Seria Galaxy Note, która swój debiut miała w 2011 roku, kojarzona była z pokaźnymi możliwościami multimedialnymi, włączając w to ogromny ekran i rysik S-Pen, dostępny jedynie z tymi modelami. Galaxy Note 8 będzie wspierał jeszcze bardziej zaawansowane, urozmaicone funkcjonalności multimedialne”, powiedział kierownik ds. marketingu Galaxy Note 8 podczas jednej z konferencji Samsunga.

Galaxy Note 8 multimedia

Na pewno nie jest to dla nikogo żadnym zaskoczeniem, że producent zamierza wprowadzić na rynek telefon lepszy od poprzedników, ale nigdy kwestia multimediów nie była dla Samsunga, aż takim priorytetem. Co jest tego powodem? Obecnie telefony z linii Note są skierowane do określonej grupy osób, potrzebujących telefonu, który doskonale nadaje się podczas spotkań, konferencji czy ważnych rozmów służbowych. Zatem wyprodukowanie telefonu, który doskonale sprawdzi się podczas biznesowych spotkań, a także w zastosowaniach czysto rozrywkowych sprawi, że smartfon trafi do większej ilości osób. Dodajmy do tego fakt, że telefony Galaxy Note nie mają praktycznie na rynku żadnej konkurencji. Co prawda zdarzają się modele, które mogą rywalizować z Note‚ami, ale zazwyczaj odpadają w przedbiegach.

Galaxy Note 8 multiemdia

Jakie zmiany nas czekają? Samsung nie ujawnił dokładnych szczegółów, ale można spekulować, że S-Pen będzie wchodził w większą interakcję z aplikacjami i całym interfejsem Galaxy Note 8. Ponadto całkiem możliwe, że zostaną dodane pewne usprawnienia dla serwisów streamujących takich jak Netflix czy Amazon Prime Video. Skoro Note 8 będzie wyposażony w wyświetlacz Inifinity, to aż się prosi, żeby oprogramowanie było odpowiednio dopasowane do oglądania filmów czy seriali. No dobra, ale piękny i szczegółowy obraz to nie wszystko, a co z dźwiękiem? Note‚y od zawsze wyróżniały się ponadprzeciętną jakością dźwięku wychodzącą z gniazda słuchawkowego, ale nie można tego samo powiedzieć o głośniku zewnętrznym. Skoro Samsung postawił na multimedia, to nie może zabraknąć przyzwoitych głośników, a już na pewno wparcia dla dźwięku Dolby Digital. Jednakże multimedia, to nie tylko kino czy muzyka, to także gry wideo. Ciężko stwierdzić czy na tym polu Samsung nas czymś zaskoczy. Granie na smartfonie to sprawa mocno indywidualna. Osobiście brakuje mi pewnego rodzaju kontrolera, który mógłbym nosić zawsze przy smartfonie. Coś w stylu rysika, który możemy schować i wyciągnąć, kiedy zachodzi taka potrzeba.

Wszystko to są jedynie spekulacje i przypuszczenia. Aktualnie ciężko jednoznacznie stwierdzić co może się kryć pod słowami „Galaxy Note 8 będzie wspierał jeszcze bardziej zaawansowane, urozmaicone funkcjonalności multimedialne”. Jedno jest natomiast pewne, Galaxy Note 8 zbliża się wielkim krokami i oczekiwania względem jego premiery są coraz większe.

Źródło: 1, własne

Top