Galaxy C10 – Samsung z podwójną kamerą

napisał(a) Przemysław Zdebski - Maj 27

Galaxy C10 – Samsung z podwójną kamerą

Samsung nie zwalnia tempa, po licznych plotkach o nowym przedstawicielu Galaxy Note, przyszedł czas na serię C. Samsung Galaxy C10, bo o nim mowa może przyćmić premierę nowego Note’a. Według ostatnich doniesień to nie Galaxy Note, a właśnie C10 będzie wspierał podwójną kamerę.

O podwójnej kamerze spekulowano już przed premierą Galaxy S8. Sugerowało to szereg grafik koncepcyjnych S8, tak samo w przypadku Galaxy Note 8. Chociaż premiera tego drugiego nie miała jeszcze miejsca, więc możemy spodziewać się wszystkiego. Jednak najprawdopodobniej to właśnie Galaxy C10 będzie pierwszym telefonem Samsunga z podwójną kamerą.

Samsung Galaxy C10

Największy samsungowy plotkarz podzielił się na łamach twittera rzekomym wyglądem C10. Pogratulować talentu artystycznego 🙂

 

Nie mamy żadnego potwierdzenia ze strony Samsunga, jakoby Galaxy C10 faktycznie miało być wyposażone w dwie tylne kamery, dlatego te plotki trzeba potraktować z przymrużeniem oka. Jednakże przyjrzyjmy się faktom. Seria C od początku istnienia była w pewnym sensie pionierem w danym sektorze technologicznym. Dla przykładu Galaxy C9 Pro był pierwszym smartfonem Samsunga wyposażonym w 6 GB pamięci RAM. Dlatego całkiem możliwe, że Samsung, chce zachować ten stan rzeczy i ustanowić tym razem Galaxy C10 prekursorem w dziedzinie podwójnych kamer w ich urządzeniach.

Samsung Galaxy C10

 

Zdjęcie, które wyciekło do internetu, sugeruję, że telefon będzie dostępny w różowym kolorze. Ze zdjęcia nie możemy na razie wywnioskować pełnej specyfikacji technicznej. Należy poczekać na dalsze przecieki lub oficjalny oświadczenie Samsunga w sprawie ich nowego urządzenia. Smartfon prezentuje się na zdjęciu bardzo elegancko, choć osobiście preferuję bardziej stonowane kolory. Całość telefonu przypuszczalnie wykonana jest z metalu.

Samsung Galaxy C10

Według mmddj_china C10 będzie wspierał asystenta głosowego Bixby.

Jeśli chodzi natomiast o parametry telefonu, to najwyraźniej będzie to chip Qualcomma — Snapdragon 660. Ta informacja jest jednakże najbardziej prawdopodobna ze wszystkich i pasuje do obrazu całości serii C. Wcześniejsze odsłony działały na bazie Snapdragona 617 (Galaxy C5), 625 (Galaxy C7) oraz 653 (Galaxy C9 Pro). Jest to segment telefonów ze średnio-wysokiej półki, więc zastosowany układ scalony musi pozostać w cieniu najwydajniejszych układów montowanych we flagowych urządzeniach.

Samsung Galaxy C10

Samsung stara się dogonić rywali i wcielić do swojego portfolio telefon z podwójną kamerą, nie mniej jednak należy pamiętać, że linia telefonów z rodziny C była i będzie przeznaczona na rynki dalekowschodnie, a więc bardziej wygląda mi to na eksperyment ze strony Samsunga aniżeli próba rywalizacji z innymi o miano najlepszego telefonu z podwójnym obiektywem.

Źródło: 12

Top