Jakie etui z baterią do Galaxy S9/S9+?

napisał(a) Przemysław Zdebski - Kwiecień 09

Jakie etui z baterią do Galaxy S9/S9+?

Ostatnio poruszyłem temat żywotności baterii w nowych flagowcach Samsunga. Jak się okazało baterie w Galaxy S9 oraz S9+ radzą sobie średnio podczas codziennej eksploatacji. Nie ma tragedii, ale do ideału daleko. Dziś chciałem się z wami podzielić niesamowicie przydatnym akcesorium do waszego Galaxy S9/S9+. Mowa tutaj o etui z wbudowaną baterią.


Etui z dodatkową baterią wewnątrz to coś naprawdę przydatnego. Nie dość, że zabezpieczamy nasze urządzenie przed urazami mechanicznymi, to dodatkowo zyskujemy spory zapas energii. Główną zaletą tego typu etui jest właśnie wbudowana bateria, która śmiało zastępuje popularne power banki. Przyjrzymy się zatem, co producenci mają nam do zaoferowania!

Etui z baterią od Zloskw

etui z baterią

To jedna z tańszych propozycji przy tym zachowująca balans pomiędzy jakością wykonania a możliwościami. Za niecałe 20 dolarów otrzymujemy nieźle wyglądający case z baterią o pojemności 7000 mAh. Dzięki tak olbrzymiej baterii będziemy w stanie dwukrotnie naładować do pełna baterię w Galaxy S9+, a w przypadku S9 nawet zostanie jeszcze trochę energii na trzeci cykl ładowania. Na pochwałę zasługuje również wygodny dostęp do portów. Dzięki wbudowanemu w etui złączu USB typu C można wygodnie przesyłać dane bez konieczności wyjmowania telefonu z obudowy.

Do minusów należy zaliczyć na pewno słabe właściwości zabezpieczające telefon przed ewentualnymi upadkami. Z drugiej jednak strony nie można tego traktować jako wadę w momencie, jeśli szukamy w miarę delikatnie wyglądającego etui. Case od Zloskw nie jest typową skrzynią pancerną na telefon, a raczej „lekkim” etui z baterią.

Plusy Minusy
+ Tani
+ Duża pojemność baterii (7000 mAh)
– Nie zabezpiecza wystarczająco telefonu

Cena w dniu publikacji: 18.99$ (Galaxy S9), 19.99$ (Galaxy S9+).

 

Etui z baterią od ZeroLemon

etui z baterią

Firma Zerolemon istnieje na rynku przenośnych baterii oraz etui od dłuższego czasu. Ich produkty wyróżnia minimalistyczny dizajn oraz wysoka skuteczność ochrony przed upadkami. Za cenę 40 dolarów otrzymujemy obudowę, która dokładnie opakowuję telefon z każdej strony, nawet na krawędziach. Gwarantuje to dodatkową ochronę w momencie upadku telefonu na któryś z jego boków.

Etui zostało wyposażone w baterię o pojemności 5200 mAh, która zagwarantuje nam dodatkowe naładowanie naszego Galaxy S9/S9+. Tak samo, jak w przypadku obudowy od Zloskw, etui Zerolemon zostało wyposażone w port USB typu C, co zapewnia łatwy i komfortowy transfer danych. Warto wspomnieć, że w standardzie otrzymujemy również roczną gwarancję na etui.

Jeśli chodzi o słabe strony tego etui to na pewno stosunek ceny do pojemności baterii. ZeroLemon wyceniło swój case nieco zbyt wysoko, jak na to, co oferuje.

Plusy Minusy
+ Skuteczna ochrona przed upadkami
+ 1 rok gwarancji ZeroLemon
– Niezbyt duża pojemność baterii
– Cena

 

Cena w dniu publikacji: 39.99$ (Galaxy S9), 39.99$ (Galaxy S9+).

 

Etui z baterią firmy Alpatronix

etui z baterią

Jedną z ciekawszych propozycji w swoim portfolio ma do zaoferowania firma Alpatronix. Ich etui wspiera bezprzewodowe ładowanie, co jeszcze bardziej ułatwia doładowywanie zarówno samego etui, jak i telefonu. Jest to szczególnie dobra propozycja dla osób, które są już w posiadaniu bezprzewodowej ładowarki. Cena takiego gadżetu to 50-60 dolarów w zależności czy mamy Galaxy S9, czy S9+. Tak jak w przypadku tańszych konkurentów i tutaj mamy do dyspozycji USB typu C.

Zasadniczą wadą etui firmy Alpatronix jest mała pojemność wbudowanej baterii. Do dyspozycji zostało oddane jedynie 4000 mAh dla wersji S9 oraz 4600 mAh dla S9+. Zatem jak łatwo obliczyć, naładujemy tylko raz nasze urządzenie. Do codziennego użytkowania w zupełności wystarczy, ale na jakieś dłuższe wypady za miasto już niekoniecznie.

Plusy Minusy
+ Skuteczna ochrona przed upadkami
+ Wspiera bezprzewodowe ładowanie
– Jeszcze mniejsza pojemność baterii
– Nie wszystkim przypadnie do gustu „toporny” dizajn

Cena w dniu publikacji: 49.95$ (Galaxy S9), 59.95$ (Galaxy S9+).

 

Etui z baterią firmy i-Blades

etui z baterią

Etui firmy i-Blades odznacza się na tle poprzedników modułową budową z magnetycznymi złączami na plecach. Cały rdzeń obudowy stanowi ochronna obudowa z wbudowanym czujnikiem, który monitoruje jakość powietrza w otoczeniu. Taki ficzer na pewno nie przyda się każdemu, ale w kontekście pakietu S Health i czujników, które mierzą poziom stresu, puls, promieniowanie UV itd. ma to wtedy sens.

Powłoka magnetyczna składa się z trzech złączy magnetycznych. Wystarczy, że weźmiesz moduł z dodatkową baterią (nazywaną Smartblade) i umieścisz na plecach urządzenia i gotowe. Jednak to nie wszystko, moduł Smartblade posiada również dodatkową przestrzeń magazynową w postaci 16 GB, 32 GB albo 64 GB, która synchronizuje się z telefonem, kiedy moduł jest podłączony.

Funkcjonalność można raczej traktować jako ciekawostkę, bo przecież Galaxy S9 oraz S9+ posiadają złącze na karty micro SD.

Kolejny raz przyczepie się do wielkości baterii. i-Blades poświęciło pojemność baterii na rzecz modułowi całej konstrukcji. Pojedynczy moduł zawiera jedynie 1800 mAh. Rozwiązaniem w tej sytuacji jest dokupienie kolejnych modułów i połączenie ich ze sobą w jeden. Maksymalnie możemy podłączyć do 4 modułów jednocześnie, co daje nam w sumie 7200 mAh. Jednak to rodzi dodatkowe koszty, a już w podstawowej wersji należy przygotować na wydatek rzędu 100 dolarów.

Warto również wspomnieć, że i-Blades zapowiedziało kolejne moduły do swojej konstrukcji etui z baterią. Co to będą za moduły? Tego na razie producent nie ujawnił. Osobiście liczę na coś w rodzaju zewnętrznego DAC.

Plusy Minusy
+ Modułowy dizajn z dodatkową pamięcią
+ Czujnik jakości powietrza (must have dla mieszkańców Krakowa)
+ Potencjał do rozbudowy o nowe moduły w przyszłości
– Bardzo mała pojemność dodatkowej baterii w podstawowej wersji etui
– Drogi
– Masywny

Cena w dniu publikacji: 99$ (Galaxy S9), 99$ (Galaxy S9+).

Połączenie baterii i etui to narzędzie, które skutecznie wypiera z rynku zwykle power banki. Za niewygórowaną cenę (nie w każdym przypadku) dostajemy gadżet, który zastępuje nam zwykle sylikonowe etui na telefon oraz nieporęczne power banki. Dzięki temu zyskujemy na większej poręczności i ergonomii korzystania ze smartfona podczas wzmożonej aktywności.

Osobiście poleciłbym rozwiązanie firmy ZeroLemon. Kosztem zmniejszonej baterii do 5200 mAh otrzymujemy większe zdolności zabezpieczające w razie upadku naszego urządzenia oraz dodatkową roczną gwarancję.

Źródło: 1

Top