Enterprise Editions od Samsunga.

napisał(a) Paweł Kucięba - Październik 11

Enterprise Editions od Samsunga.

Koreański producent Samsung zdecydował się na wprowadzenie kolejnej linii swoich flagowych sprzętów nazwana tajemniczo Enterptise Editions. Jest to linia skierowana głównie do biznesmenów i wymagających klientów.

Samsung Galaxy S8 Enterprise Edition oraz Galaxy Note 8 Enterprise Edition to dwie specjalne wersje tegorocznych flagowców Koreańczyków, które zaprojektowano z myślą o użytkownikach biznesowych. Niestety oferta najnowszej linii produktowej skierowana będzie póki co do niemieckich użytkowników smartfonów Samsunga. Jeśli linia przyjmie się z dobrym odzewem, możliwe, że Samsung zdecyduje się na jej rozszerzenie do pozostałych Państw.

Samsung znany jest z tego, że bardzo poważnie traktuje swoich odbiorców biznesowych. Osoby takie bardzo często decydują się na sprzęt z najwyższej półki nie zważając na żadne kompromisy. Samsung w swojej linii ofertowej Enterprise Editions oferować ma rozwiązania, które niezbędne są osobom związanym z biznesem i na co dzień pracującymi z wrażliwymi danymi.

Niespodzianką, niekoniecznie pozytywną jest fakt, że flagowce te niestety nie będą różniły się niczym jeśli chodzi o zastosowanie technicznych materiałów. Decydując się na zakup takiego telefonu można liczyć na wydłużoną gwarancję. Normalnie obowiązują ona dwa lata, a w tym przypadku jest to 36 miesięcy. Kolejna opcja trzyletni dostęp do Knox Configure, co jest istotną informacją dla osób starających się zabezpieczać swoje niezbędne dane w jak najlepszy sposób. Od Samsunga dostaniemy także gwarancję comiesięcznych aktualizacji – zatem możemy być pewni tego, że nasz sprzęt będzie aktualny nie tylko pod kątem softu, ale także wyposażony w najnowsze bazy wirusowe itp.

18501699_samsung-galaxy-s8-note-8-enterprise_t45ed9c5d

Tak jak wyżej wspomniałem, telefony te niestety póki co nie będą dostępne w naszym kraju. Nie mamy również informacji czy pojawią się one kiedykolwiek. Szczęście natomiast w tym, że każdy z nas skorzystać będzie mógł z możliwości zakupu telefonu za naszą zachodnią granicą – kwestia języka w oprogramowaniu nie powinna być tutaj przeszkodą ponieważ aktualizacje zapewne przygotowane będą pod wszystkie najczęściej używane języki.

W przypadku flagowców Samsunga zmiana hardware’owa nie była konieczna. Telefony mają najlepsze z możliwych „bebechów” na rynku, zatem producent nie bardzo miał możliwość zmiany podzespołów na jeszcze lepsze. Kwestia dodania funkcjonalności o których wyżej wspomniałem skupia się głównie na danych zapisanych na naszych telefonach. Chodzi o to, aby osoby związane ze światem biznesu czuły się spokojne wiedząc, że ich dane są we właściwy sposób zabezpieczone.

Telefony już dostępne są u naszych sąsiadów, jeśli jesteście zainteresowani – czeka was wycieczka!

Źródło: 1,2

Top