Ekran z siłą nacisku w nowym Galaxy X!

napisał(a) Paweł Kucięba - Styczeń 09

Ekran z siłą nacisku w nowym Galaxy X!

Samsung Galaxy X to póki co najbardziej oczekiwany w tym roku telefon koreańskiego producenta. Niecodziennie, zapowiedziane już rozwiązania jak choćby zginany ekran to nie wszystko. W najnowszych materiałach producenta znaleźć możemy także informację o tym, że nowy, rewolucyjny ekran wyposażony zostanie także w czujnik siły nacisku – Force Touch.

Samsung już w zeszłym roku złożył wniosek patentowy na technologię umożliwiającą reagowanie na siłę nacisku na zginanym oraz zwijanym ekranie. Dopiero kilka dni temu, na początku 2018 roku wniosek został zaakceptowany i technicy mogą zacząć ściśle opracowywać strategię wprowadzenia urządzeń z nowym wyświetlaczem na rynek.

Technologia Force Touch polega przede wszystkim na możliwości rozszerzenia funkcji używania aplikacji poprzez mocniejsze naciśnięcie na ekran. Dla przykładu, delikatne dotknięcie danej aplikacji zwyczajnie ją uruchomi, zaś mocniejsze przyciśnięcie ekranu wyświetli funkcje podobne do tych znanych z Windowsa – otwarcie w innym oknie, zmiana nazwy itp.

Podobne rozwiązanie od jakiegoś czasu stosuje już Apple. U amerykańskiego producenta w ciekawy sposób wykorzystano nowe możliwości interakcji na ekranie głównym. Przykładowo przytrzymanie palca na ikonie książki telefonicznej powoduje wyświetlenie listy kontaktów. W przypadku aparatu są to bezpośrednie odnośniki do trybów, a aplikacja muzyczna wyświetla playlisty bez pełnego uruchomienia aplikacji.

Jak zapowiedział producent, oprócz zginanego flagowego i jubileuszowego Galaxy X w funkcję Force Touch mają być też wyposażone modele S9 oraz S9+.Ciekawostką jest to, że wszystkie trzy modele mają zadebiutować już w tym roku – zatem portfolio Samsunga znacznie się powiększy i to o naprawdę solidne maszyny z najwyższej półki.

iphone_6s_3d_touch_2-w782

Determinacja koreańskiego producenta jest uzasadniona bowiem inny wielki gracz na rynku – firma Microsoft toczy równocześnie swe prace nad swoim autorskim zginanym smartfonem. W takiej rewolucji bycie pierwszym daje zdecydowaną przewagę, zatem wyścig jest naprawdę emocjonujący.

Rewolucja w świecie mobilnych technologii posuwa się nieustannie do przodu. Jeszcze rok temu każdy z nas zachwycał się flagowcami z ekranem wypełniającymi niemal całą powierzchnię przedniego panelu urządzenia. Teraz rozwiązania takie jak zginany ekran, czujnik siły nacisku czy czytnik linii papilarnych umieszczony pod ekranem już czyhają za rogiem, a ich masowa produkcja rozpocznie się szybciej niż sądzimy!

Źródło: 1

Top