DeX Pad zadebiutuje z Galaxy S9

napisał(a) Paweł Kucięba - Grudzień 19

DeX Pad zadebiutuje z Galaxy S9

Wielu z was zapewne z zaciśniętymi zębami wyczekuje najgorętszej premiery flagowego Samsunga czyli modelu Galaxy S9 i Galaxy S9+. W ostatnich dniach, okazało się również, że smartfon będzie miał swoją premierę wraz z ulepszoną stacją dokującą DeX Pad. Ta wiadomość z pewnością ucieszy zwolenników użytkowania swojego telefonu komórkowego jako przenośnego komputera… i to pełnowartościowego komputera!

Wspomniana wyżej stacja dokująca zadebiutować ma wraz z najnowszymi flagowcami, a więc już w pierwszym kwartale roku 2018. Nowa stacja ma zaoferować więcej możliwości od tej z tego roku i wynika to z faktu, że pozwoli na inne ułożenie naszych telefonów.

Podstawowa stacja dokująca Samsung DeX jest nam już oczywiście znana. Jest to sprzęt, który zrewolucjonizował sposób użytkowania smartfonów jako komputerów przenośnych. Samsung jednak słynie z tego, że nawet rozwiązania rewolucyjne czasem wymagają zmiany, stąd właśnie zapowiedź nowej wersji, a co za tym idzie nowej nazwy – DeX Pad. Stacja ma dać nam jeszcze więcej możliwości niż jej poprzednik!

Główne zmiany zapowiedziane przez Samsunga, to przede wszystkim możliwość poziomego położenia telefonu. Dla użytkowników starszych wersji flagowych modeli Samsunga istotny będzie fakt, że DeX Pad wspierać będzie kompatybilność wsteczną. Co do wspomnianego poziomego ułożenia telefonu, ma to przede wszystkim pozwolić na wykorzystanie samego smartfona jako klawiatury czy też gładzika. Decyzja ta jest słuszna, bowiem nie będziemy musieli już stosować dodatkowych akcesoriów zajmujących miejsce na naszym biurku.

Każda osoba śledząca rynek technologii mobilnych zapewne wie, że spodziewać należy się ceny nieco wyższej od poprzednika. Zapewne pojawi się także przedpremierowy zestaw smartfona Galaxy S9 wraz ze stacją dokującą w zestawie. Tego jednak oczekiwać możemy najwcześniej po zakończeniu pierwszego kwartału 2018 roku.

Dla osób celujących w zakup poprzedniej wersji DeX’a mam natomiast dobrą wiadomość. Nowy model spowoduje z pewnością spadek cen modelu poprzedniego, który przecież również jest urządzeniem ogromnie funkcjonalnym, zatem osoby rozmyślające nad zakupem powinny się nieco wstrzymać i zaoszczędzić parę złotówek.

dex-pad-galaxy-s9-560x329

Z oficjalnych źródeł Samsunga dowiedzieć możemy się, że producent rzekomo planuje w jakiś sposób zaprezentować smartfony Galaxy S9 i Galaxy S9+ w trakcie styczniowych targów CES 2018. Na właściwą premierę trzeba będzie jednak poczekać dłużej. Nie spodziewajmy się, że ta odbędzie się wcześniej niż w połowie pierwszego kwartału przyszłego roku.

Spodobały wam się testy i recenzje Samsunga DeX? Sądzę, że tak bo to urządzenie, które niemal całkowicie pozwala nam na zrezygnowanie z użytkowania laptopa czy np. komputera stacjonarnego. Jeśli zatem jesteście zwolennikami takiego rozwiązania – zaczekajcie na nowy model, albo zakupcie bezpośredniego poprzednika w dużo lepszej cenie!

Źródło: 1

 • Han Solo

  Szkoda, że Huawei Mate 10 Pro można podłączyć do monitora bez żadnej stacji. Samsung jednak jest niedoścignionym wzorem. Dobrze, że użytkownicy produktów koreańskiego producenta nie będą musieli się głowić co zrobić z nadwyżką pieniędzy. No i to stwierdzenie: ”to urządzenie, które niemal całkowicie pozwala nam na zrezygnowanie z użytkowania laptopa czy np. komputera stacjonarnego” – jestem ciekaw w jakiej kwestii, bo o profesjonalnych programach można co najwyżej pomarzyć, ale do oglądania YouTube będzie na pewno świetnym wyborem.

  • Rozwiązanie Samsunga ciekawe, ale faktycznie korzystanie ze smartfona niczym z komputera podłączonego do monitora bezpośrednio, bez dodatkowych akcesoriów jest znacznie atrakcyjniejsze. Wygoda i łatwość użytkowania na pierwszym miejscu. Może to zastąpić korzystanie z komputera ale oczywiście nie u wszystkich się to sprawdzi. Wszytko zależy od preferencji użytkownika i sposobu korzystania z urządzeń. Jak wiadomo, nie ma rozwiązania idealnego dla wszystkich więc dobrze, że ludzie mają wybór 😉 Są osoby, które już teraz korzystają tylko ze smartfona, bo możliwości jakie on im daje sprawiają, że nie mają potrzeby włączania komputera, a są też takie dla których smartfon jest tylko dodatkiem.

   • Han Solo

    Jasne, ale z twojego wpisu wynika, że faktycznie w pewnych aspektach korzystanie ze smartfona jako przenośnego komputera będzie wygodniejsze, ale przy obecnych możliwościach stwierdzenie, że „niemal całkowicie pozwala nam na zrezygnowanie z laptopa” jest prawdziwe jedynie w wysoce wybujałej fantazji autora.

    • Paweł Kucięba

     Jako autor tego tekstu bardzo dziękuję za opinię i własne przemyślenia. Jako użytkownik obecnego modelu DeX’a pisałem tekst w rozumieniu mojego codziennego użytkowania. Laptop czy topowy tablet to urządzenie z pewnością bardziej wydajne niż flagowy model telefonu komórkowego, aczkolwiek wymiary smartfonów są nieporównywalnie mniejsze – co za tym idzie, bardziej w moim rozumieniu „mobilne”. Pisząc o zastąpieniu laptopa poprzez stację miałem na myśli możliwość pracy np. w komunikacji miejskiej czy też w drodze do domu używając jedynie telefonu komórkowego, a zaraz po wejściu do naszego domu czy biura poprzez wpięcie go do stacji DeX zyskujemy funkcjonalność porównywalną z laptopem. Nie potrzebujemy bawić się w przesyłanie plików poprzez urządzeniami – w tym momencie wszystko możemy mieć dosłownie „pod ręką” dopinając jedynie myszkę i zewnętrzną klawiaturę.

     • Han Solo

      W domu i biurze zazwyczaj wszyscy mają już komputery, więc jaki jest sens ciągać z sobą stację? W dodatku żeby móc wygodnie korzystać i tak trzeba podłączyć takie peryferia jak mysz, czy klawiatura, więc targanie tego z sobą nie ma żadnego sensu. W kwestii przerzucania plików to jeśli ktoś ma z tym problem to powinien się obudzić, gdyż w obecnych czasach wystarczy edytować ten sam plik umieszczony na jakiejkolwiek chmurze. Ba – takie rozwiązanie pozwoli zachować pliki nawet jeśli którekolwiek z urządzeń trafi szlag.

Top