Czytnik linii papilarnych zintegrowany z ekranem w Note 9?

napisał(a) Przemysław Zdebski - Październik 12

Czytnik linii papilarnych zintegrowany z ekranem w Note 9?

Zabezpieczenia biometryczne w ostatnich kilku latach przeżywają istny renesans w świecie mobilnym. Obecnie czytnik linii papilarnych w telefonie, jest traktowany jako standard, w który musi być wyposażony nowoczesny smartfon. Ostatnie doniesienia wskazują na to, że ponad 70% smartfonów w 2018 roku będzie posiadało ww. czytnik. Co więcej, zbliżające się urządzenia flagowe mogą w ogóle nie mieć widocznego sensora, to dlatego, że przemysł zmierza w stronę czytników wbudowanych w ekran.


Według zapowiedzi analityka Ming-Chi Kuo z KGI Securities Samsung umieści czytnik linii papilarnych wbudowany w panel wyświetlacza dopiero w kolejnej odsłonie telefonu Galaxy Note, który zostanie najprawdopodobniej zaprezentowany jesienią 2018 roku. Warto zaznaczyć, że ten sam pan był odpowiedzialny za przeciek dotyczący podwójnej kamery w tegorocznym Note 8, zatem informację można traktować zupełnie poważnie.

Czytnik linii papilarnych

Istotnym pytaniem jest, kto zajmie się produkcją nowych sensorów dla Samsunga?

O względy Samsunga walczy kilku wyspecjalizowanych dostawców: Synaptics (jeśli kiedykolwiek szukaliście sterowników do touchpada w waszym laptopie, to pewnie kojarzycie tę nazwę), BeyondEyes (koreańska firma biometryczna) oraz członek grupy Samsung Electronics — Samsung LSI oraz Egis (firma zajmująca się dostarczaniem tradycyjnych czujników dla Samsunga). Samsung otrzymał już próbki nowej technologii, zatem pozostało tylko wybrać odpowiedniego dostawcę.

Czytnik linii papilarnych

Ze wszystkich wspominanych przedsiębiorstw największą szansę na przejęcie kontraktu ma firma Samsung LSI kto by się spodziewał… ) oraz po trosze BeyondEyes. Technologia obu firm pozwala panelom OLED działać jako źródło światła dla czujnika, tym samym oszczędzając baterię w smartfonie.

Samsung próbował osadzić czujnik linii papilarnych w Galaxy S8 oraz Note 8, ale porzucił ten pomysł ze względów czasowych. Zabrakło czasu, aby go wdrożyć na takim poziomie by był w pełni funkcjonalny.

Czy czytnik linii zintegrowany z ekranem pojawi się w Galaxy S9?

Jest to wysoce wątpliwe. Jeśli Samsung odkryłby wszystkie karty przy okazji premiery Galaxy S9, to sprzedaż Note 9 nie byłaby na tyle zadowalająca, by mówić o sukcesie. W tym roku byliśmy świadkami sytuacji, kiedy na początku roku Samsung zaprezentował bezramkowy smartfon, a później dostaliśmy Note 8 z podwójną kamerą. Ktoś, kto nie mógł dłużej czekać na Note, kupił większa wersję S8, a w przyszłości, kiedy zapragnie mieć podwójną kamerę, to i tak będzie musiał wysupłać kolejne pieniądze na Note 8. Dzięki temu Samsung zapewnił sobie ciągłość sprzedaży.

Źródło: 1

 

Top