Czytnik pod ekranem dopiero w Note 9

napisał(a) Paweł Kucięba - Sierpień 09

Czytnik pod ekranem dopiero w Note 9

Wiele ostatnimi czasy słyszeliśmy o tym, że Samsung pracuje nad czytnikiem linii papilarnych zwiększającym bezpieczeństwo danych przechowywanych na smartfonie, który umieszczony będzie pod ekranem, a sam ekran będzie pełnił we wskazanym miejscu funkcję odblokowania telefonu.

Niestety, obecne flagowce jakim są Samsung Galaxy S8 i Galaxy S8+, a także zapowiadany Samsung Galaxy Note 8 nie korzystają z tego rozwiązania. Na portalach branżowych możemy wyczytać, że nawet prototypowy Samsung Galaxy S9 i jego większy brat kryjący się pod nazwą S9+ nie będą wykorzystywać tego rozwiązania.

Długo, oj długo każe nam czekać firma Samsung na to rewolucyjne rozwiązania. Istnieje jednak duża szansa, że znajdzie ono zastosowanie w flagowcu jakim będzie Samsung Galaxy Note 9. Małe to pocieszenie, ponieważ na półkach sklepowych nie uświadczymy jeszcze nawet Note’a 8, a gdzież tam premiera „dziewiątki”?

Głównym problemem, który opóźnia zastosowanie tego rozwiązania jest przede wszystkim trudność w jego wdrożeniu, dlatego tez przy obecnych flagowcach koreański producent z niego zrezygnował.

Analityk firm KGI Securities, Ming Chi Kuo, w swoich kanałach informacyjnych zapowiedział, że Samsung może wstrzymać się z implementacją takiego czytnika linii papilarnych na ekranie Galaxy S9. Ten smartfon i tak ma wyróżniać się podwójnym aparatem z teleobiektywem i innymi rozwiązaniami niespotykanymi w innych smartfonach pozostałych firm czy nawet firmy Samsung. Dlatego funkcja czytnika pod ekranem może zostać przesunięta do premiery Galaxy Note’a 9, którego zobaczymy dopiero za bliżej nieokreślony czas – mówi się o premierze, która może odbyć się nawet za półtorej roku.

vivo

Wielka szkoda, ponieważ osoby interesujące się najnowszymi mobilnymi technologiami wiedzą, że firma Samsung testowała już wyżej wspomniane rozwiązanie w Galaxy S8 czy też Galaxy S8+. Niestety, przy niecodziennych rozwiązaniach często pojawiają się problemy. Ten Samsunga dotyczył zbyt jasnego podświetlenia ekranu w miejscu, gdzie najnowszy czytnik miałby zostać umiejscowiony.

Wszyscy zatem musimy przygotować się na okres dość długiego czekania. Rozwiązanie to z pewnością usprawni wygodę użytkowania rozwiązania takiego jak odblokowywanie telefonu poprzez swoje unikalne linie papilarne. Rozwiązanie to ma przecież rzesze zwolenników, zatem z pewnością zostanie ono regularnie ulepszane.

Pocieszeniem może być fakt, że rozwiązanie takie prędzej, czy później zostanie zaprezentowane. Niestety, moje osobiste obawy są jednak takie, że stanie się to raczej później…

Źródło: 1,2

Top