Asystent Bixby niedługo w telewizorach.

napisał(a) Paweł Kucięba - Listopad 23

Asystent Bixby niedługo w telewizorach.

Asystenta Bixby zna już niemal każdy z Was. Samsung wprowadził na rynek swojego głosowego asystenta przy okazji premiery smartfona Galaxy S8. W tym momencie spotkać możemy go także w Galaxy Note 8 i Tablecie Samsung Galaxy Tab Active 2.

Bixby to nic innego jak głosowy asystent, który uczy się naszego postępowania. Dzięki niemu możemy sterować telefonem za pomocą słów. Jest to technologia, która z pewnością znajdzie swoich zwolenników. Póki co na polskim rynku smartfonów spotkać możemy jedynie wersję rozróżniającą komendy w języku angielskim, lecz to już niedługo ma ulec zmianie.

Koreański gigant zdecydował się pójść o krok dalej i zapowiedział wersję swojego asystenta kierowaną stricte do urządzeń RTV – w tym przypadku telewizorów. Jak przeczytać możemy na oficjalnych portalach wspieranych przez producenta – Samsung złożył wniosek o zastrzeżenie praw do posługiwania się określeniem “Samsung Connected Life with Bixby”. Opis podany w zgłoszeniu nie pozostawia wątpliwości, że asystent Bixby trafi niebawem na pierwsze telewizory Koreańczyków.

W tym momencie oczywiście to właśnie Koreańczycy zacierają ręce w oczekiwaniu na wprowadzenie nowych rozwiązań, aczkolwiek globalne rozszerzenie usługi powinno nastąpić w niedługim czasie.

Co tak właściwie da nam asystent pre-instalowany w telewizorach Samsunga? Przede wszystkim możliwość głosowego sterowania urządzeniem RTV. Wyobraźmy sobie tylko rozmawianie niemalże do ściany w celu zmiany kanału, zwiększenia lub zmniejszenia jego głośności czy też wyłączenia telewizora. Wygląda to zapewne komicznie, ale zdecydowanie ułatwia współpracę z naszym sprzętem. Od teraz zagubiony pilot nie będzie żadnym problemem, ponieważ dzięki obsłudze głosowej ingerować będziemy mogli niemal we wszystkie funkcje.

Samsung-Electronics-logo

Bixby na telewizorach będzie obsługiwał na początku język angielski i koreański.

Prezes Samsunga podał, że od tej pory Bixby znajdzie swoje zastosowanie na ponad 200 rynkach. Nie znamy pełnej listy Państw, lecz z oficjalnych źródeł wiemy, że dostępny będzie on także w Polsce.

Obsługa naszych urządzeń jak sami widzicie zmierza w stronę pełnej automatyzacji. Już niedługo sam głos czy też ruch gałek ocznych wystarczy do ingerowania w funkcje naszego sprzętu. Ja osobiście uważam, że ułatwienie – jakie by nie było jest dla nas dobre i przede wszystkim dba o naszą wygodę i prywatny czas, a przecież na tym naprawdę nam zależy.

Źródło: 1

Top