512 GB pamięci flash Samsunga

napisał(a) Przemysław Zdebski - Grudzień 05

512 GB pamięci flash Samsunga

Na stronie Samsunga pojawił się bardzo interesujący wpis dotyczący pamięci, które będę montowane w nadchodzących urządzeniach Koreańczyków. Dziś oficjalne ogłoszono masową produkcję pamięci eUFS (embedded Universal Flash Storage) o pojemności bagatela 512 GB!

Według źródła prasowego Samsung do produkcji pamięci użył najnowsze 64-warstwowe chipy V-NAND, które mają zapewniać niezrównaną dotąd pojemność i znakomitą wydajność i tu cytuję „w nadchodzących smartfonach i tabletach”. Według danych przedstawionych przez Samsunga szybkość odczytu i zapisu to odpowiednio 860 MB / s oraz 255 MB / s. To pozwala na przesłanie 5 GB pliku na dysk SSD w około 6 sekund, co jest tym samym 8-krotnie szybsze niż w przypadku zwykłej karty microSD. Warto również wspomnieć, o nowej technologii zarządzenia energią w sterowniku układów eUFS 512 GB, która minimalizuje wzrost zużycia energii, co jest szczególnie istotne w przypadku obecnych smartfonów.

512 GB

Tak sprawę skomentował Jaesoo Han, wiceprezes ds. Sprzedaży i marketingu pamięci w Samsung Electronics.

„Nowe wbudowane układy Samsunga 512 GB zapewniają najlepsze z możliwych rozwiązań dla kolejnych generacji smartfonów klasy premium, poprzez likwidację limitów związanych z koniecznością używania kart microSD. Gwarantując wczesną i przede wszystkim stałą dostawę wbudowanych przestrzeni dyskowych, Samsung robi duży krok naprzód, przyczyniając się terminowego wprowadzania nowości mobilnych przez producentów telefonów komórkowych na całym świecie.”

To, co interesuję nas najbardziej to kiedy i w jakim urządzeniu zobaczymy pamięci 512 GB. Pierwsza myśl to oczywiście nadchodzący Galaxy S9. Jest to całkiem prawdopodobne, zważywszy, że na razie nowy przedstawiciel serii Galaxy S, nie może pochwalić się niczym innowacyjnym, z czym nie mieliśmy do czynienia w przypadku tegorocznej S8. Taki ficzer zwiększyłby zasadność przejścia z S8 na S9.

512 GB

Dodatkowo zmieniłoby się również samo postrzeganie stacji dokującej DEX, która, nawiasem mówiąc, zostanie przebudowana specjalnie na potrzeby Galaxy S9. Mając do dyspozycji telefon, który wyposażony jest w ogromną ilość szybkiej pamięci, a to wszystko wsparte 6 GB pamięci RAM i nowym Snapdragonem, sprawia, że mobilna stacja dokująca może zyskać większe powodzenie w przyszłym roku.

Źródło: 1

Top